Windows 11 iki aynı sistemde olmasına rağmen birinde yavaş çalışıyor

Kxfir

Hectopat
Ya tasarımı güzel diye indirdim, 1 seneye yakındır kullanıyorum. Kafayı yemek üzereyim artık. Kardeşim ile aynı sistem özelliklerine sahibiz ama onunki kaymak gibi akarken ben dosya gezgininde klasöre sağ tıklayıp işlem yapmak için kendimi yırtıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır ya da Windows 10'a geri dönmemin bir yolu var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirm.

Düzeltme: Admin arkadaş başlığı düzeltirken sanırım konuyu yanlış anlamış diğer sistemde Windows 11 yok o hala Windows 10 da devam ediyor.

Son düzenleme:
Ya tasarımı güzel diye indirdim, 1 seneye yakındır kullanıyorum. Kafayı yemek üzereyim artık. Kardeşim ile aynı sistem özelliklerine sahibiz ama onunki kaymak gibi akarken ben dosya gezgininde klasöre sağ tıklayıp işlem yapmak için kendimi yırtıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır ya da Windows 10'a geri dönmemin bir yolu var mıdır? Yardım ederseniz çok sevinirm.
tiny11 gibi performans sürümleri kullan. Gizlilik konusunda bazı sıkıntıları olsa da (her sürüm güvenli değildir) sistemimde gayet hızlı çalışıyor.

Düzeltme: Admin arkadaş başlığı düzeltirken sanırım konuyu yanlış anlamış diğer sistemde Windows 11 yok o hala Windows 10 da devam ediyor.
Çok temel bir soru aslında bu. Belki bilgisayarınız desteklemiyor olabilir bunun yüzünden 11 kötü çalışıyor olabilir. Onun dışında 11 içerisinde kullandığı versiyon insider ise bu sebepten de kaynaklı olabilir. Bilgisayarınızda virüs varsa ve ya çok fazla kullandıysanız bu sebepten de olabilir. Çok fazla sebep var.

Çok temel bir soru aslında bu. Belki bilgisayarınız desteklemiyor olabilir bunun yüzünden 11 kötü çalışıyor olabilir. Onun dışında 11 içerisinde kullandığı versiyon Insider ise bu sebepten de kaynaklı olabilir. Bilgisayarınızda virüs varsa veya çok fazla kullandıysanız bu sebepten de olabilir. Çok fazla sebep var.

Sistemimin Windows 11 kaldırmayacak kadar kötü olduğunu düşünmüyorum öyle aşırı iyi bir sistem yok ama sonuçta SSD var disk sağlığına baktığımda da bir sorun gözükmüyor Windows 10'da taş gibi çalışan sistem Windows 11'e geçince 5 yıl yaşlanmış gibi oldu öncesinde bir format atmayı deneyeceğim olmadı artık geri Windows 10 yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı