Windows 11 yavaş çalışıyor

jasonoleragg

Hectopat
RAM
crucial 8+8 2666mhz ram
SSD veya HDD modeli
hi level ultra series 128 gb + 7200 rpm 500gb hdd
Ekran kartı
rx 6400
Anakart
gigabyte h410m h v3
İşlemci
i3 10105f
Oyun oynarken herhangi bir sorun yaşamıyorum ama masaüstünde veya Google'da gezerken sık sık donuyor. Örneğin masaüstünded sağ tık yapınca 2 saniye sonra geliyor. Google'da yeni sekme açınca hafif de olsa takılıyor. YouTube'da tam ekranda video izlerken fareyi hareket ettirince 1 saniyeliğine cızırdama sesi geliyor ve donuyor (bunun ekran kartı sürücüsüyle alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü bazen ekran kartı çöktü uyarısı veriyor).format bir işe yaramadı. Windows'um da crack değil. Ne yapmalıyım? Bilgisayarı aldığımdan beri Windows 11 kullanıyorum. Windows 10'u denemeli miyim? Yoksa M.2 SSD olmadığından mı oluyor?

Oyun oynarken herhangi bir sorun yaşamıyorum ama masaüstünde veya Google'da gezerken sık sık donuyor. Örneğin masaüstünded sağ tık yapınca 2 saniye sonra geliyor. Google'da yeni sekme açınca hafif de olsa takılıyor. YouTube'da tam ekranda video izlerken fareyi hareket ettirince 1 saniyeliğine cızırdama sesi geliyor ve donuyor (bunun ekran kartı sürücüsüyle alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü bazen ekran kartı çöktü uyarısı veriyor).format bir işe yaramadı. Windows'um da crack değil. Ne yapmalıyım? Bilgisayarı aldığımdan beri Windows 11 kullanıyorum. Windows 10'u denemeli miyim? Yoksa M.2 SSD olmadığından mı oluyor?
Bence 10 geç rahatla.

Virüs yemiş olma ihtimaliniz var mı?

ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle doğru ekran kartı sürücüsünü yüklediğine emin ol olmadı hddyi çıkar öyle dene

Virüs yemiş olma ihtimaliniz var mı?

Bilgisayarı aldığımdan beri var bu yavaşlık. Ama bilgisayar açılınca Google'dan bir site açılıyor. Ekran görüntüsü 2024-04-01 152057.png

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükle doğru ekran kartı sürücüsünü yüklediğine emin ol olmadı HDD'yi çıkar öyle dene.

HDD'yi çıkarsam bilgisayarı açsam herhangi bir sorun olmaz değil mi oyunlar gitmez yani.

Bir de BIOS'tan ayar değiştirmiştim Valorant oynayabilmek için. Değiştirmeden önce 15 saniyede açılıyordu şimdi 40 saniye sürüyor.

Windows u nereden yüklediniz hocam.

Format atarken temiz kurulum mu yaptınız?

Görev yöneticisinde kaynak kullanımı nasıl?

Bir de BIOS'tan ayar değiştirmiştim Valorant oynayabilmek için. Değiştirmeden önce 15 saniyede açılıyordu şimdi 40 saniye sürüyor.
Fast boot mu kapattınız?

Windows'u nereden yüklediniz hocam.

Format atarken temiz kurulum mu yaptınız?

Görev yöneticisinde kaynak kullanımı nasıl?

Fast boot mu kapattınız?

Hayır Fast boot zaten açık değildi. Geçen güç açtım ama pek de bir işe yaramadı zaten kapattım sonra. Windows'u kendi sitesinden yükledim lisansı da lisansbizde diye bir yerdi sanırım oradan almıştım. Windows'u da flash ile kurdum Rufus ile yazdırıp. Kaynak kullanımı normal 4.2 GB RAM kullanıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı