Windows 11 ile Windows 10'un arasındaki fark ne?

Arasında çok büyük farklar olduğunu sanmıyorum, ancak yeni nesil donanımlara sahipseniz windows 11 yükleyip kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında görsellikten ziyade benim en çok beğendiğim değişiklikler kullanım kolaylığı olmuş. Eski tasarıma alışanlara belki ilk zamanlar zor gelebilir, ancak bir kaç hafta sonra aslında kullanımının daha kolay hale geldiğini görebilirsiniz.

Ben bir kaç aydır kullanıyorum ve gelen tüm güncellemeri yüklüyorum. Şimdiye kadar oyunlarda ya da kullanmış olduğum Adobe uygulamalarında her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Aynı donanımda windows 10'da saçma sapan mavi ekran hataları alırken, windows 11'i yüklediğim günden beri hiç hata almadım (çok şükür).

Bu incelemelerde oyunlarda FPS artışı gözlemlenmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim açımdan oynadığım (PlanetSide2, CS:GO, Super People, Rust) gibi bazı oyunlarda FPS artışı olmadı.

Bu incelemede performans testi karşılaştırması yapılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaşadığım tek sorun oynamış olduğum bir oyunda bir kaç saat sonra sürekli donmalar, takılmalar olmaya başladı. Bunuda araştırdıktan sonra şu şekilde çözdüm ve şuan o sorundan da kurtuldum.

Rehber: Windows 11 - Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması nasıl kapatılır?

Kısacası, bu sorunun cevabı her bilgisayar kullanıcına göre farklı olacaktır. Bu yüzden kendi bilgisayarınıza yüklemenizi ve denemenizi tavsiye ediyorum. Sonuca kendiniz karar verin.

Geri
Yukarı