Windows 11 ile yüklü gelen laptoplardaki işletim sistemi orijinal mi?

jacksonjack

Attopat
Daha fazla  
Windows 11 ile yüklü gelen laptoplardaki İşletim sistemi orijinal mi? Sonradan Windows'u etkinleştir gibi bir fligran gösteriyor mu? Ya da ürün anahtarı girmemizi istiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda eğer lisans var ise anakarta gömülü şekilde değil mi? Format atıldığında lisansın olduğu sürümü yüklerseniz otomatik etkinleşir.
Cmd ile ürün anahtarı öğrenilebiliyordu. Benim eski PC de windows 8.1 yüklü gelmişti. Orijinaldi, ondaki ürün anahtarını öğrenip sakladım, windows 10 çıktığında kullanmıştım bir problem olmadı. Şöyle bir dipnot bırakayım, Windows 11 yüklü gelen PC lerce cmd koduyla ürün anahtarını öğrenip bir yere not ederseniz, büyük ihtimalle tekrar aktive edilebilir. Windows 11 de belki böyle değildir diye sormuştum. Ama büyük ihtimalle böyledir. Yani format sonrası aynı kod kullanılarak aktive edilebilir.

Windows'lu bir laptop aldığında atıyorum Windows 10 Home bir laptop aldın Home lisansı anakartında mevcut oluyor yani format atsan bile otomatik etkinleşiyor.

Kanka nerden aldığına göre değişir örnek olarak satış sayfasında veya dükkanda windows lisansı varmı diye sorarsanız cevabını öğrenirsiniz
Kimi satıcı direk freedos olarak gönderir windowsuda size kurdurur.(Lisans varsa siz girersiniz yoksa girmezsiniz)
Kimi satıcı sadece windowsu kurar ama lisans olmadığından sağ altta windowsu aktifleştirin yazar.

Kanka nerden aldığına göre değişir örnek olarak satış sayfasında veya dükkanda windows lisansı varmı diye sorarsanız cevabını öğrenirsiniz
Kimi satıcı direk freedos olarak gönderir windowsuda size kurdurur.(Lisans varsa siz girersiniz yoksa girmezsiniz)
Kimi satıcı sadece windowsu kurar ama lisans olmadığından sağ altta windowsu aktifleştirin yazar.
Mediamarkt'a sorduğumda win11 yüklü olarak geliyor demişti. PC alacağım zaman tekrar detaylı sorarım, yüklü mü, onlar mı kuruyor diye, zaten Windows 11 Home yüklüdür veya Home Single Language (ikisi aynı, dil değiştirme hariç yani önemli bir şey değil) eğer öyleyse orijinaldir, cmd ile key öğrenirim sonraki güncelleme veya sıfırlama sonrası kullanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı