Windows 11 işlemci desteği olmadan kurulabilir mi?

bedirhaann53

Zeptopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm hayırlı sahurlar. Görselde de görüldüğü üzere bilgisayarımın işlemci hariç tüm parçaları Windows 11'e uyumlu destekliyor. İşlemcim hariç. Windows 11 kursam bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    133,4 KB · Görüntüleme: 35
Selamünaleyküm hayırlı sahurlar. Görselde de görüldüğü üzere bilgisayarımın işlemci hariç tüm parçaları Windows 11'e uyumlu destekliyor. İşlemcim hariç. Windows 11 kursam bir sorun olur mu?
Ben kurdum ama arada kasıyor geç algılıyor. Ama hoşuma gittiği için win10a geçmeyeceğim. Sorun olcağnı zannetmiyorum benim hiçbiri desteklemiyordu ram hariç oda eğer destekliyorsa bilmiyorum.

Birçok kişi oldukça eski işlemcilerle Windows 11'i kullanabildiklerini söylüyor, bu şimdilik normal bir durum çünkü Windows 10'dan sonra Windows 11'in üstüne pek bir şey ekledikleri söylenemez. İleride ekleyecekleri şeyleri eski işlemcileri göz onunda bulunarak eklemeyecekleri için gelecekte sorun olabilir diye düşünüyorum. Tabii bu dediğim hiç gerçekleşmeyebilirde, zamanla gelen güncellemelerle görürüz.

İşlemci modelini belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim. Bir de şöyle bir şey var:
Sadece ISO dosyasını yazdırıp kurulum yapabilirsin fakat uyumsuz işlemcide stabilite, mavi ekran gibi sistem çökmeleri dahi yaşayabilirsin. İstisna olan bazı Ryzen işlemcileri var ve bunları da Bios ayarlarından fTPM özelliğini açarak stabil bir şekilde kullanabilirsin. Şahsi düşüncemi sorarsan Windows 11'i sırf performans için istiyorsan aman aman bir şey göremedim; ki bence tasarımsal olarak da Windows 10'un giydirilmiş hâli. Ne için geçtiğini de iyi düşünmeni tavsiye ediyorum.

İşlemci modelini belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirim. Bir de şöyle bir şey var:
Sadece ISO dosyasını yazdırıp kurulum yapabilirsin fakat uyumsuz işlemcide stabilite, mavi ekran gibi sistem çökmeleri dahi yaşayabilirsin. İstisna olan bazı Ryzen işlemcileri var ve bunları da Bios ayarlarından fTPM özelliğini açarak stabil bir şekilde kullanabilirsin. Şahsi düşüncemi sorarsan Windows 11'i sırf performans için istiyorsan aman aman bir şey göremedim; ki bence tasarımsal olarak da Windows 10'un giydirilmiş hâli. Ne için geçtiğini de iyi düşünmeni tavsiye ediyorum.
İşlemcim i5-4590 8gb ram ve gt 730 ISO kurdum evet.

Sıkıntısız bir şekilde kullanman bence çok zor fakat kullanabilirsen, ne mutlu sana.
Ne için bu kadar çok geçmek istyorsun acaba? Merak ettim, sırf merak mı?
Uygulama köşeleri daha hoşuma gidiyor. Bilmiyorum ISO indirip kod silerek uğraştım 1 saat boyunca. Bende emeğimin kaybolmasını istemiyorum kassada yapacak bişey yok.

Geri
Yukarı