Windows 11 işlemci desteklemeyen sistemde feragatname göstermedi

balkes41

Decapat
Yarım saat önce dayanamayıp Windows 11 Pro Education kurulumu yaptım (Windows11_InsiderPreview_Client_x64_tr-tr__22000). Son sürümünü indirdim. Merakımı maruz görün. Windows 11'le ilgili sitede her yazılanı okuyorum. PC Health Check ile defalarca uyumluluk kontrolü yaptım. Tek sıkıntı işlemci uyumsuzluğuydu. İşlemcim i7 7700HQ ve işlemcimden dolayı uyum sorunu olur diye düşündüm. Microsoft'un kurulum aşamasında şartname gösterdiğini ve onaylamamız gerektiğini okudum. Fakat bende hiçbir şey sormadı, hiçbir onay istemedi. Sonradan mı isteyecek? Bunun bir aşaması var mıdır? Güncellemeleri yaptım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum oldu. Bugün temiz formatla 22000.194 sürümünün kurulumunu yaptım ve feragatname çıkmadı. Sadece işlemcim destek vermemesine rağmen (TPM 2.0, Secure boot vs. var) hiç bir uyarı, sorun vs. almadım. Güncellemeler de çalışıyordu. Anti-virüs falan güncellendi.

O sözleşme sadece İngilizce versiyonda var sanırım. Ya da bazı ISO'larda çünkü bende denedim bende de sözleşme çıkmadı direk kuramazsınız dedi. (denemek için eski PC de denedim.)

Ben bu Windows 11 de bir şeyi anlayamadım, şimdi bende Intel Pentium Dual Core E6600 var ben bu PC'ye yükseltme yapamıyor muyum? Destek sitesinde Celeron bile var? Yoksa önerilen işlemciler mi O, yüklersin ama önerilenler olsa daha iyi olur mantığında.

Yarım saat önce dayanamayıp Windows 11 Pro education kurulumu yaptım (WindoWS11_INSiderpreview_client_x64_tr-tr__22000). Son sürümünü indirdim. Merakımı maruz görün. Windows 11'le ilgili sitede her yazılanı okuyorum. PC health check ile defalarca uyumluluk kontrolü yaptım. Tek sıkıntı işlemci uyumsuzluğuydu. İşlemcim i7 7700HQ ve işlemcimden dolayı uyum sorunu olur diye düşündüm. Microsoft'un kurulum aşamasında şartname gösterdiğini ve onaylamamız gerektiğini okudum. Fakat bende hiçbir şey sormadı, hiçbir onay istemedi. Sonradan mı isteyecek? Bunun bir aşaması var mıdır? Güncellemeleri yaptım. Teşekkür ederim.

Microsoft'un Insider sürümünü ilk yayınlandığı aşamadan beri i7 7700HQ işlemcili cihazımda test ediyorum. Birçok sorunla karşılaştım ama aştım. Sözleşme İngilizce sürüm de var diye biliyorum. Sizin gibi benim de kafama takılan bir soru var sistem yetersiz diyor Insider'de varım Windows 10'u sildim ben ve benim gibi olanlara nasıl bir politikadan yola çıkıp bir şey yapacaklar bende onu merak ediyorum 😀

resim_2021-09-29_234918.png

Ben bu Windows 11 de bir şeyi anlayamadım, şimdi bende Intel Pentium Dual Core E6600 var ben bu PC'ye yükseltme yapamıyor muyum? Destek sitesinde Celeron bile var? Yoksa önerilen işlemciler mi O, yüklersin ama önerilenler olsa daha iyi olur mantığında.

Güncel üretimde olan Celeron işlemciler var listede.

Yarım saat önce dayanamayıp Windows 11 Pro Education kurulumu yaptım (Windows11_InsiderPreview_Client_x64_tr-tr__22000). Son sürümünü indirdim. Merakımı maruz görün. Windows 11'le ilgili sitede her yazılanı okuyorum. PC Health Check ile defalarca uyumluluk kontrolü yaptım. Tek sıkıntı işlemci uyumsuzluğuydu. İşlemcim i7 7700HQ ve işlemcimden dolayı uyum sorunu olur diye düşündüm. Microsoft'un kurulum aşamasında şartname gösterdiğini ve onaylamamız gerektiğini okudum. Fakat bende hiçbir şey sormadı, hiçbir onay istemedi. Sonradan mı isteyecek? Bunun bir aşaması var mıdır? Güncellemeleri yaptım. Teşekkür ederim.
Sonunda benim gibi olan biri. Amd A6 9225 kullanıyorum. Geri kalan herşey uyumlu ve sözleşme yada yükleyemezsiniz demedi. Hatta ben isoyla kurmayayım diye iptal ettim Windows update den Windows 11 e hazırsınız diye bir sekme geldi.

Acaba TPM 2.0 ve Secure boot olupta sadece işlemci desteklemeyen PC’lere güvenlik güncellelerini gönderecekler mi.
Gönderiyorlar. Hatta zaten tpm 2.0 ve Secure boot olan tüm işlemcileri kabul ediyorlar. 10 arkadaşımda da aynı sorun vardı. İso ile kurduklarında sözleşme almadılar. Yani işlemci de tpm 2.0 varsa kafanız rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı