Çözüldü Windows 11 işlemci desteklenmiyor hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RioSlayer

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar daha önce PC 'iden Windows 11 yüklemesini istemiştim ve yüklemişti. Şehir değiştirince PC taşınırken HDD hasar almıştı 240 GB SSD aldım ve Windows 11 yüklemek istiyorum (USB'den temiz kurulum istemiyorum!).

Çözüm
Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+R" tuşlarına basıp açılan pencereye "regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". Sonra "MoSetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "Dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve Ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz.
Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+R" tuşlarına basıp açılan pencereye "regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". Sonra "MoSetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "Dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve Ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bunu yaptığımız zaman direk Windows Update üzerinden mi güncelliyoruz yoksa ISO indirip Rufus yardımıylamı yapıyoruz?

İşlemci hariç hepsini destekliyor işlemcim eski bir işlemci değil İ7 7500U fakat onay verilmiyor ki bu cihaz zaten win10 la gelmiş bir cihaz. Kısaca 1 windows serisi yükseltmeyi dahi veremiyorlar (vermek istemiyorlar) işte bunun adı kapitalizmdir. Sizin binbir emekle aldığınız ürünleri tek hamlede iş görmez hale getirip yenisini almaya mecbur ve mahkum eder. İnsanlığın iğrenç oyunları. Gördüğünüz gibi direk olarak size yeni bir bilgisayar al yada eski Win 10 kullanmaya devam et diyor ki eminim çıkacak olan uygulamalarda optimizasyon direk olarak 11 odaklı gelicek ve elinizdeki bilgisayarınız yavaş yavaş çökecek. üzücü..
Yükleme Asistanını kurup dene. Ben AMD A6 9225 işlemci kullanıyorum. Yükleme asistanı beni destekliyor kabul edip geçirdi. İstersen dene. Olmaz ise isoyu dene.

Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+r" tuşlarına basıp açılan pencereye "regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". sonra "mosetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz.

Bunu yaparsam hata vs. alır mıyım *kurulmda değil direk yüklendikten sonra* sıkıntı çıkarır mı peki herhangi bir.
Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+r" tuşlarına basıp açılan pencereye "regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". sonra "mosetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz.

Mosetup yok :D Nasıl olacak.

Hocam regediti açıp söylediğiniz yolu izlediğimde MoSetup klasörü yok. Nasıl çözebilirim ?

Niye? Media Creation Tool işlemci kontrolü yapmıyor mu?

Recep abi şunu fark ettim ben de, Media Creation Tool işlemci kontrolü yapıyor fakat ISO'yu RAR olarak cıkartıp icerisindeki bir DLL'yi silerek işlemci kontrolünü engelliyor ve yapmıyor diye biliyorum.
Emin değilim internetteki bilgilere dayanarak: ISO'yu RAR olarak çıkartıyorsun sonra sources dosyasına girerek appraiserres.dll silerek oluyormuş bende denedim ben de sıkıntı olmadı ama bunu denemenizi tavsiye etmem sorumluluk kabul etmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı