Çözüldü Windows 11 ISO dosyasını indirmek için öneri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

memo66

Centipat
Yer
İstanbul
RAM
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
SSD veya HDD modeli
XPG SX8100 Serisi 512GB M.2 3500-2400MB/s SSD
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
Anakart
ASUS TUF B450-PRO GAMING Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
Normalde Microsoft'dan indirdiğim Media Creation Tool üzerinden Windows 11 ISO indirecektim ama bilgisayarımda nedenini bilmediğim bir sorun yüzünden bunu yapamıyorum. Bilgisayarımda Windows, Microsoft Store vb. Gibi uygulamalar/programlar interneti kullanmıyorlar ki bunlara Media Creation Tool da dahil. Task Manager'dan kontrol ettim ağ kullanımı hiç yok ama diğer bütün her şeyde interneti kullanıyorum sorun yok. Birkaç saat önce Store ve Store uygulamaları hiç açılmıyordu, başka bilgisayara baktım onda da hiç açılmayınca sorunun ağ kaynaklı olduğunu düşündüm. Modemi sıfırladım, artık Store ve uygulamaları (Netflix gibi) açılıyor (Xbox dışında). Ama halen çoğu şey interneti hiç kullanmıyor bu yüzden de Media Creation Tool da indirmeyi başlatınca ilerlemiyor %0'da kalıyor çünkü ağ kullanımı sıfır. Anlamıyorum cidden. Bilgisayarı sıfırlamayı düşünüyorum, o yüzden ISO indirmeye çalışıyordum. Bu sorunla 2-3 haftadır uğraşıyorum. Sıfırlamak aklımda olan son seçenekti artık yapmak istiyorum, bu yüzden ISO indirmem için farklı bir yol gösterebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Doğrudan en güncel sürümü Microsoft sunucusundan indirmek için her zaman indirme sayfamızı kullanabilirsiniz:

Hocam Microsoft'un sitesinde direkt ISO indirmek için kısım var, oradan indirebilirsiniz.
1653140684724.png

Doğrudan en güncel sürümü Microsoft sunucusundan indirmek için her zaman indirme sayfamızı kullanabilirsiniz:

Çözüm
Bu sorun bende de olmuştu. Ben Java indirerek çözmüştüm. İsterseniz indirip bir de öyle deneyin.
İndirme bağlantısı: https://sdlc-esd.oracle.com/ESD6/JS...954_cb240d2685f2745921bfc2fe74c4086e&ext=.exe

Hepinize teşekkür ederim.

Microsoft resmi sitesinden indirebilirsin. Güvenilirdir ve bunları indirdikten sonra 1 gün geçerli süre vardır.
Link: Download Windows 11

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    107,4 KB · Görüntüleme: 58
  • 2.png
    2.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 65

Yeni konular

Geri
Yukarı