Windows 11 ISO Rufus ile yazdırılırken "biçimlendirirken beklenmedik hata" uyarısı

Mertcan39

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler. Sorunumdan bahsedecek olursam Microsoft'un resmi sitesinden Windows 11 Insider beta ISO dosyasını indirdim Rufus 3.15 ile 16 GB USB belleğe yazdırmak istediğimde sürekli aynı hatayı alıyorum sorun nedir acaba? Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (620).png
    Ekran Görüntüsü (620).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 70
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler. Sorunumdan bahsedecek olursam Microsoft'un resmi sitesinden Windows 11 Insider beta ISO dosyasını indirdim Rufus 3.15 ile 16 GB USB belleğe yazdırmak istediğimde sürekli aynı hatayı alıyorum sorun nedir acaba? Yardımcı olur musunuz?

Başka bir bellek ile deneyin 16 yetmiyor olabilir.

Rufus'u silip tekrar deneyin olmazsa ISO'yu tekrar indirin.

Rufus 3.14 ve 3.15 olmak kaydıyla ikisi de aynı hatayı veriyor. ISO'yu tekrar indirip geri dönüş sağlayım hocam teşekkürler.
Rufus'u silip tekrar deneyin olmazsa ISO'yu tekrar indirin.

Rufus ve ISO dosyasını tekrar indirdim hala aynı sorun. Rufus programı flash diski biçimlendirmeye başladığında USB disk iki bölüm oluyor soldaki birim etiketlerinden görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (621).png
    Ekran Görüntüsü (621).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Windows 10'da sorunsuz ISO yazdırırken, Windows 11'de bu hatayı veriyor Rufus. FAT32 olarak biçimlendirmek gerekiyor. Eğer ISO boyutu sebebiyle FAT32 seçeneği yoksa ve NTFS'de zorunlu kılıyorsa ISO'yu ESD formatına çevirmek gerekiyor.

@Mertcan39 başka bilgisayarda deneyin hocam başka yöntem bilmiyorum bildiğim kadarıyla.
@Mertcan39 FAT32 olarak biçimlendirin.
Windows 10'da sorunsuz ISO yazdırırken, Windows 11'de bu hatayı veriyor Rufus. FAT32 olarak biçimlendirmek gerekiyor. Eğer ISO boyutu sebebiyle FAT32 seçeneği yoksa ve NTFS'de zorunlu kılıyorsa ISO'yu esd formatına çevirmek gerekiyor.

Herkese tek tek teşekkür ederim. Hiçbir türlü ISO dosyasını yazdıramadığım için ayarlardan sıfırla yapmak zorunda kaldım. Windows 11 kuruldu fakat Dev kanalından Beta kanalına geçemedim. Beta kanalı kapalı gözüküyor.

Fakat Dev kanalından Beta'ya geçiş sağlayamadım yine.
Bunun için Beta sürümün ISO dosyası ile kurulum yapmak gerekiyor.
Dev sürümün ISO dosyasıyla Beta kanalı kullanılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı