Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ethereum

Kilopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Benim gibi Windows Insider'dan hata aldıysanız ve yıllardır (5 yıl) ayarlarım bozulmasın diye format atmayan biriyseniz doğru yerdesiniz.

Sızdırılan ISO'yu bu şekilde yüklenebilir sürüme çevirmek istedim ama dil hataları ile karşılaştım fakat nihayet Türkçe Windows 11 Insider 22000.51 sürümü çıkmıştı. 😁

Saatlerce Insider hatasını çözmek için boğuştum başaramadım. 🤔 bende orijinal ISO'dan yüklemeye çalıştım fakat TPM 2.0 hatası aldım. 😤

Elimdeki Windows 10 ISO'larına install.wim dosyasını atıp USB belleğe bu gece belki 10 kere yazdım. Forum forum ISO aradım. 🥺 Doğru olan ISO'yu Windows 10 21H1 olduğuna karar verdim ve nihayetinde bu ISO'yu açıp içine Windows 11'i yerleştirdim.

Ve evet, kişisel dosyaları ve uygulamaları sakla ibaresini gördüm. 😊

Adsız.png

Heyecanla yüklenmesini bekledim.

1624935150578.png

Birkaç yeniden başlatma ve güncelleniyor ekranından sonra vallahi 😍

1624937427459.png

aaAdsız.png

Yakalama.PNG

Not: Yükleme esnasında Windows 10 yazmasına aldırmayın. Windows 11 kuracaktır.

Kod:
https://drive.google.com/file/d/1KN3PX4CtD_pUeUvfuKnDEqRUqKm_N9du/view?usp=sharing

Dosya Ekleri

• Yakalama.PNG
    Yakalama.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 191
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gibi Windows Insider'dan hata aldıysanız ve yıllardır (5 yıl) ayarlarım bozulmasın diye format atmayan biriyseniz doğru yerdesiniz.

Sızdırılan ISO'yu bu şekilde yüklenebilir sürüme çevirmek istedim ama dil hataları ile karşılaştım fakat nihayet Türkçe Windows 11 Insider 22000.51 sürümü çıkmıştı. 😁

Saatlerce Insider hatasını çözmek için boğuştum başaramadım. 🤔 bende orijinal ISO'dan yüklemeye çalıştım fakat TPM 2.0 hatası aldım. 😤

Elimdeki Windows 10 ISO'larına install. Wim dosyasını atıp USB belleğe bu gece belki 10 kere yazdım. Forum forum ISO aradım. 🥺 doğru olan ISO'yu Windows 10 21H1 olduğuna karar verdim ve nihayetinde bu ISO'yu açıp içine Windows 11'i yerleştirdim.

ve evet, kişisel dosyaları ve uygulamaları sakla ibaresini gördüm. 😊

Eki Görüntüle 1088414

heyecanla yüklenmesini bekledim.

Eki Görüntüle 1088415

Birkaç yeniden başlatma ve güncelleniyor ekranından sonra vallahi 😍

Eki Görüntüle 1088417

Eki Görüntüle 1088418

Eki Görüntüle 1088420

not: Yükleme esnasında Windows 10 yazmasına aldırmayın. Windows 11 kuracaktır.

Kod:
https://drive.google.com/file/d/1KN3PX4CtD_pUeUvfuKnDEqRUqKm_N9du/view?usp=sharing

Windows 10 Pro Türkçe versiyonundan sorunsuz yükseltilebiliyor değil mi? Uygulamaları ve dosyaları koruyarak.

Windows 10 Pro Türkçe versiyonundan sorunsuz yükseltilebiliyor değil mi? Uygulamaları ve dosyaları koruyarak.
Evet, tamamen Windows 7, 8, 8.1 ve 10'dan yükseltme destekliyor. Windows Update şeklinde yüklüyor. Şu an Windows 11 den yazıyorum.

Windows 10 temelini kullanmak saçma olmuş. Ayrıca sistemlerin geneli etkinleştirilmeyecek bunun bilgisini de vermeniz gerekiyordu.

Windows 10 temelini kullanmak saçma olmuş. Ayrıca sistemlerin geneli etkinleştirilmeyecek bunun bilgisini de vermeniz gerekiyordu.

TPM 2.0 hatasını DLL ile çözmeyi denedim fakat olmadı. Setup.exe üzerinden hata vermeye devam etti. En kesin çözüm budur çünkü Windows 10 temelini değil Setup'ını kullandım. Zaten Windows Update aracılığı ile yüklediği için ona bile gerek kalmıyor. Asıl Windows dosyalarının tutulduğu kısım install. Wim dosyasıdır. Bu Windows kalıp dosyasını PowerShell ile bile kurabilirsin. Dosyalarım ve ayarlarım bıraktığım gibi duruyordu direkt geçiş yaptım. İstediğim zaman Windows.OLD klasöründen geri dönebilirim.

Windows Update aracılığı ile yüklendiği için sistemim hala etkin ve aynı key kayıtlı. Zaten micrososft hesabı otomatik etkinleştiriyor.

Değişen bir şey yok.

TPM 2.0 hatasını DLL ile çözmeyi denedim fakat olmadı. Setup.exe üzerinden hata vermeye devam etti. En kesin çözüm budur çünkü Windows 10 temelini değil Setup'ını kullandım. Zaten Windows Update aracılığı ile yüklediği için ona bile gerek kalmıyor. Asıl Windows dosyalarının tutulduğu kısım install. Wim dosyasıdır. Bu Windows kalıp dosyasını PowerShell ile bile kurabilirsin. Dosyalarım ve ayarlarım bıraktığım gibi direkt geçiş yaptım. İstediğim zaman iste Windows.OLD klasöründen geri dönebilirim.

Windows Update aracılığı ile yüklendiği için sistemim hala etkin ve aynı key kayıtlı. Zaten micrososft hesabı otomatik etkinleştiriyor.

Değişen bir şey yok.
Konumu incele istersen , 3 adet imaj paylaştım. Tüm imajlarda orijinal Windows 11 tabanını taşıyor. Diyeceksin ne fark var? ISO'nun içindeki işletim sistemi install.wim'den ibaret değildir. boot.wim'in de orijinal olması gerek. Sen şimdi boot.wim'i de değişirsen bu sefer hata almaya başlayacaksın. Olması gereke,n Windows 10 üzerine atmak değil Windows 11 üzerinde düzenleme yapma. Ayrıca etkinleştirmeden kastım ,kurulum esnasında lisans girenler içindi. Hevesli bir şekilde paylaşmışsın anlıyorum fakat dediğim gibi çalışsa da stabil değil imajların. İlerde birçok kişide sorun yaratabilir.
http://İndirme Bağlantıları (Düzenlenmiş ISO / Yükseltme Yapılabilir)

Boot.wim dediğiniz dosya genel işletim sistemini etkilemez. Boot görevi yapar. Yani Windows imaj dosyalarından (wim) başlatmayı sağlar. Yüksetmelerde bu dosya gerekli değildir çünkü DISM aracı ile sadece install.wim ile açılır ve normal Windows dosyaları ile replace edilir.

Benim attığım konu sadece yüksetmeyi hızlı yapmak isteyenler için. Ayrıca eski sistemlerde Windows 10 setup dosyaları daha iyi çalıştığı için kullandım. Çünkü Windows 11 daha betada, kararlı değil ve insanlar setup üzerinde değişik hatalar alabilir. Bizi ilgilendiren kısım burada işlevi oluyor.

Sizin neden burada tartışma yaptığınızı anlamış değilim. Daha kimse hata almış değildir.
Kurulum esnası denilen bir mevzu yoktur. Bu sadece yükseltme dosyasıdır. Lisanssız kullanıyor ise aynen lisanssız, crack kullanıyor ise crackli olarak yükseltme gerçekleşir. 👍

Boot. Wim dediğiniz dosya genel işletim sistemini etkilemez. Boot görevi yapar. Yani Windows imaj dosyalarından (wim) başlatmayı sağlar. Yüksetmelerde bu dosya gerekli değildir çünkü DISM aracı ile sadece install.wim ile açılır ve normal Windows dosyaları ile replace edilir.

Benim attığım konu sadece yüksetmeyi hızlı yapmak isteyenler için. Ayrıca eski sistemlerde Windows 10 setup dosyaları daha iyi çalıştığı için kullandım. Çünkü Windows 11 daha betada, kararlı değil ve insanlar setup üzerinde değişik hatalar alabilir. Bizi ilgilendiren kısım burada işlevi oluyor.

Sizin neden burada tartışma yaptığınızı anlamış değilim. Daha kimse hata almış değildir.
Kurulum esnası denilen bir mevzu yoktur. Bu sadece yükseltme dosyasıdır. Lisanssız kullanıyor ise aynen lisanssız, crack kullanıyor ise crackli olarak yükseltme gerçekleşir. 👍

Windows 10 Setup'u ile Windows 11 kurduruyorsunuz. Windows 11 üzerindeki değişiklikler mi hata verdirir yoksa Windows 10 Setup'ı kullanmak mı? Ayrıca sadece install.wim gerekiyorsa neden imajınızı kurmak isteyen biri sürüm seçim ekranında Windows 10 yazısını görüyor? Neden Windows 10 logosu ile açılıyor? Burada amacım stabil olmadığını ileri dönük olmadığını söylemek. Yoksa isteyen istediğini yüklerde paylaşırdı, kimseyi ilgilendirmiyor.

Sürüm seçim ekranında kimse Windows 10 görmüyor.

1624971796895.png

Çünkü sürüm seçimi diye bir şey yok. 😂

Zaten şu an burada paylaşılan ISO'ların hiçbirisi ileriye dönük değildir. Sızdırılan ISO'da gördük. Microsoft bir güncelleme daha getirse tüm ISO'lar çöp.

Stabil çünkü Legacy sistemlerde de çalışıyor. Benim anlatamadığım kısım "burada setup'a ihtiyaç olmadığı".

Çünkü zaten işi DISM aracı yapıyor.

Hatta bir örnekle öğrenmiş olursunuz.

install."wim" dosyasını bu şekilde DISM Tool'undan bilgisini, istediğim zaman sürümünü söyler:

1624972233553.png

Bir şey daha öğreteyim.

1624972261685.png

Önemli olan setup'un hangi sürüme ait olduğu değil içerisindeki kodlardır. Yükleme methodu kaynak kodları dahil aynı. Sadece birinde Windows 10 birinde Windows 11 yazıyor. Windows Vistadan beri aynı setup, aynı arayüz kullanılıyor.

1624972429733.png

Sürüm seçim ekranında kimse Windows 10 görmüyor.

Eki Görüntüle 1089096

Çünkü sürüm seçimi diye bir şey yok. 😂

Zaten şu an burada paylaşılan ISO'ların hiçbirisi ileriye dönük değildir. Sızdırılan ISO'da gördük. Microsoft bir güncelleme daha getirse tüm ISO'lar çöp.

Stabil çünkü Legacy sistemlerde de çalışıyor. Benim anlatamadığım kısım "burada setup'a ihtiyaç olmadığı".

Çünkü zaten işi DISM aracı yapıyor.

Hatta bir örnekle öğrenmiş olursunuz.

install."wim" dosyasını bu şekilde DISM Tool'undan bilgisini, istediğim zaman sürümünü söyler:

Eki Görüntüle 1089112

Bir şey daha öğreteyim.

Eki Görüntüle 1089114
Önemli olan setup'un hangi sürüme ait olduğu değil içerisindeki kodlardır. Yükleme methodu kaynak kodları dahil aynı. Sadece birinde Windows 10 birinde Windows 11 yazıyor. Windows Vistadan beri aynı setup, aynı arayüz kullanılıyor.

Eki Görüntüle 1089117
Sanal makinede Boot edip de kurulum esnasında çıkan Windows sürümlerinin de görüntüsü paylaşın. Komik duruma düşüyorsunuz. Windows 10 Setup ile Windows 11 kurduruyorsunuz ve halen bunu savunuyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı