Windows 11 ISO uygunsuz bilgisayara kurulursa sorun olur mu?

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Windows 11 ISO sızdırıldığı zaman bu sosyalde bir arkadaş TPM aktifleştiremeyen ve TPM modülü sahibi olmayan arkadaşlar için makyajlanmış bir dosya hazırlamıştı (sanırım doğru telaffuz bu şekilde). Bu arkadaşın paylaştığı dosyaları, Windows 11 ISO'sunu Rufus ile bir belleğe yazdırdıktan sonra, yazdırılan dosyalardan bir kaçını değiştiriyorduk ve Windows 11 kurulumunda TPM hatası almıyorduk (ben de bu şekilde Windows 11 kurabildim). Microsoft'un sitesinden Windows 11 ISO'yu indirip Rufus ile tekrar yazdırdıktan sonra bu arkadaşın paylaştığı dosyalar ile tam sürüm olarak Microsoft'un sitesinden indirdiğim ISO'nun yazdırılmış halindeki o dosyalarla değiştirirsem kurulumda bir sorun yaşar mıyım? Olayı çok iyi anlatamadım, kısaca resmi olarak yayınlanmamış bir Windows 11 ISO'sunun hata vermemesi için ayarlanmış dosyaları resmi olarak yayınlanmış Windows 11 ISO dosyaları ile değiştirirsem kurulumda bir sorun yaşar mıyım? (şu an halihazırda bir Windows 11 kullanıyorum fakat sızdırılmış olan bir Windows 11 sürümü kullanıyorum resmi Windows 11 sürümü değil)

Desteklenmeyen bilgisayarlar sözleşme kabul edip geçebiliyorlardı. Dosyalarda kurarken sorun olabilir.

TPM ise bir şey olmaz. Ancak işlemci düşük ise(bayağı) arada mavi ekran alabilirsin.

Şu an 4. nesil bir işlemci kullanıyorum ve kullandığım Windows 11 de şu ana kadar hiç mavi ekran sorunu yaşamadım. Az önce gördüğüm bir konuda Rufus geliştiricilerinin programlarına yeni bir özellik getirdiğini duydum. Rufus'un bu yeni sürümü ile @Recep Baltaş'ın bahsettiği şeyleri yaparsam yani oradan seçeceğim TPM ve Secure Boot baypass eden seçeneği seçersem ve bu şekilde resmi olarak paylaşılan ISO'yu kurarsam sorun oluşur mu? Kısaca resmi olmayan bir Windows 11 de mavi ekran almazken resmi versiyonlu Windows 11'i kurarsam mavi ekran alır mıyım?

Şu an 4. nesil bir işlemci kullanıyorum ve kullandığım Windows 11 de şu ana kadar hiç mavi ekran sorunu yaşamadım. Az önce gördüğüm bir konuda Rufus geliştiricilerinin programlarına yeni bir özellik getirdiğini duydum. Rufus'un bu yeni sürümü ile @Recep Baltaş'ın bahsettiği şeyleri yaparsam yani oradan seçeceğim TPM ve Secure Boot baypass eden seçeneği seçersem ve bu şekilde resmi olarak paylaşılan ISO'yu kurarsam sorun oluşur mu? Kısaca resmi olmayan bir Windows 11 de mavi ekran almazken resmi versiyonlu Windows 11'i kurarsam mavi ekran alır mıyım?
Ben Celeron 540, 1.5 GB DDR2 RAM, Intel GMA 965 356MB VRAM sisteme kurmuştum hiç mavi ekran almamıştım. Sizde almazsınız büyük ihtimal.

Peki Technopat'ta paylaşılan son ISO'yu mu indirmeliyim yoksa Micrsoft'un paylaştığı ISO dosyasını mı?
İkiside aynıdır büyük ihtimal ama Technopatta ki konunun tarihi eskiyse eski olabilir o yüzden Microsoft'tan indir. Son ISO yazmışsın gerçi, neyse yine de Microsoft'tan indir.

Bir de illa ISO diyorum ama

1634229168905.png

Burada 3 seçenek var en üsttekini indirip açtığım zaman direkt olarak kapanıyor geriye en son bu iki seçenek kalıyor. Bende halihazırda bir Windows 11 kurulu ve 1 tane dosyamın bile gitmesini istemiyorum. Yükleme medyası oluşturmak mı daha mantıklıdır yoksa ISO ile kurmak mı?

Bir de illa ISO diyorum ama

Eki Görüntüle 1189236

Burada 3 seçenek var en üsttekini indirip açtığım zaman direkt olarak kapanıyor geriye en son bu iki seçenek kalıyor. Bende halihazırda bir Windows 11 kurulu ve 1 tane dosyamın bile gitmesini istemiyorum. Yükleme medyası oluşturmak mı daha mantıklıdır yoksa ISO ile kurmak mı?
Windows 11'den Windows 11'e yükseltirken sıkıntı çıkabilir en alttaki ISO ile kurun bence.

Geri
Yukarı