Windows 11 kasıyor ve donuyor

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Merhabalar. İşletim sistemini daha yeni kurdum. Kurduğum günden normal çalışıyordu. Fakat bu güncelleştirmelerden sonra bilgisayar bayağı bir kasmaya başladı. O kadar fazla program da kurmadım zaten bilgisayara. Tüm programlar orijinal zaten bilgisayarımda. Crack falan kullanmadım. Hepsini resmi sitesinden aldım programların. Arada bir %temp% ve temp klasörlerin içeriğini siliyorum. Arka planda çalışan yazılımları ve servisleri de durdum. Sistemde Kaspersky var. Fakat ondan da olamaz diye düşünüyorum kasma falan. Şimdi bazılarınız diyebilir kasma ondan olabilir. Sanmıyorum arkadaşlar.

1646862322561.png

1646862353666.png

1646862403635.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen konfigürasyon sorunları olabiliyor. İşlemcin de çok tercih edilen bir işlemci olmadığından henüz Microsoft o işlemcinin konfigürasyonunu tam olarak geliştirmemiş olabilir. 10 kullanmaya devam

Denetim Masası >Sistem ayarları > Güç seçenekleri>Plan ayarlarını değiştir> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümüne girin ve Aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayı uygulayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
1646863644359.png

1646863670229.png

Aşağıdaki rehberleri uygulayın ve sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.

M2 SSD mi takılı?
Model: CT480BX500SSD1
Denetim Masası >Sistem ayarları > Güç seçenekleri>Plan ayarlarını değiştir> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir bölümüne girin ve Aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayı uygulayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
Eki Görüntüle 1327270
Eki Görüntüle 1327271

Aşağıdaki rehberleri uygulayın ve sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
Teşekkür ederim. Dediğiniz yöntemi denedim şu an bir tık hızlandı diyebilirim. Fakat ilginç bir durum ne biliyor musunuz?

Şarjda iken donma olmuyor ama şarjı çıkardığım zaman sağ tık deyip yenile dediğimde donma ve kasma oluyor. İlginç bir durum.

Son düzenleme:
Model: CT480BX500SSD1

Teşekkür ederim. Dediğiniz yöntemi denedim şu an bir tık hızlandı diyebilirim. Fakat ilginç bir durum ne biliyor musunuz?

Şarjda iken donma olmuyor ama şarjı çıkardığım zaman sağ tık deyip yenile dediğimde donma ve kasma oluyor. İlginç bir durum.

Güç konusunda Dizüstü bilgisayarlar biraz daha güç gereksinimi fazla olabiliyor, Masaüstü bilgisayarlara göre.
Güç ayarlarından bu sorunu çözebilirsiniz.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki kodu girin.

Kod:
powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Kodu girdikten sonra gine güç ayarlarına girerek, Eklediğimiz Nihai performans seçeneğini seçin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yönetici olarak çalıştırdım ve dediğiniz şekilde ayarladım. Şarjı çıkardığımda bir sağ tık yapayım dedim. Donuyor ve 4 saniye gibi geliyor. Bu arada yanlışım yok değil mi?

1646866544227.png

Bu arada video klasörüne girdiğimde üst kısımda dosya konumu olan yerde yükleme oluyor ve videolar öyle yüklenmeye açılmaya başlıyor. Bu dosya boyutlarına göre mi böyle yapıyor?

Geri
Yukarı