Çözüldü Windows 11 kendi kendine ekran parlaklığı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

361229

Hectopat
R6'ya girecektim. Tıkladım, daha sonra açılırken ekran parlaklığı düştü. Baktığımda fulldeydi. Kısıp tekrar yükselttim açıldı. İki üç kez oldu. Tam olarak açıldığında bir daha olmadı. Sizde de oluyor mu? Çaresi nedir?

Çözüm
Arkadaşlar Intel'in uzun süren bir güncellemesi oldu. En sonunda düzeldi.
Son güncelleme yüklü, birkaç gündür bende de oluyor. Video izlerken, oyundayken kendi kendine düşüp düzeliyor. İlginç bir hata. Daha önceki Windowslarda hiç benzerini yaşamamıştım.

R6'ya girecektim. Tıkladım, daha sonra açılırken ekran parlaklığı düştü. Baktığımda fulldeydi. Kısıp tekrar yükselttim açıldı. İki üç kez oldu. Tam olarak açıldığında bir daha olmadı. Sizde de oluyor mu? Çaresi nedir?
Ayarlar, sistem, parlaklığın üstüne tıklayıp uyarlanabilir parlaklığı kapatın.
Son güncelleme yüklü, birkaç gündür bende de oluyor. Video izlerken, oyundayken kendi kendine düşüp düzeliyor. İlginç bir hata. Daha önceki Windowslarda hiç benzerini yaşamamıştım.
Ayarlar, sistem, parlaklığın üstüne tıklayıp uyarlanabilir parlaklığı kapatın.

Galiba şu an genel olan bir sorun mesela Discord gri iken bir anda siyahlaşıyor ve mouse oynatınca düzeliyor. Dolayısıyla monitör ve GPU ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü mouse oynayınca düzeliyor. Yeni konu açmamak için buraya yazmak istedim benzer bir sorunu yaşayan var mı acaba? Son güncelleme ile ortaya çıktı bu arada 10da da var yani
Sorun çözüldü, teşekkürler.
Yani laptopta çözümü var ama masaüstünde nasıl çözücem hiçbir fikrim yok, dediğinize zaten masaüstünde ulaşamıyorum

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Duzeltemeynler icin alternatif video. Bugün bende oldu ve duzelttim.

Geri
Yukarı