Windows 11 KMSpico'yu silme

minimesi100

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kendim format atmayı bilmediğim için bilgisayarcıya attırdım ama o Windows'u orijinal değil KMSpico'dan kurmuş ve forumda başka sorularda direkt sistem virüs, tüm bilgiler karşıya gidiyor denmiş.

Ben bilgisayardan daha sonra KMSpico'yu sildim ama Kaspersky'dan tarayınca gene buldu veKaspersky onu da sildi. Şu an virus yok diyor. Önlem olsun diye Malwarebytes da indirdim o da temiz dedi.

Bir de Windows 11 Windows'un sitede bedava diye Windows 11'e güncelledim. Sizce şu an KMSpico sorun oluşturuyor mudur yoksa Kaspersky sildi diye sorun yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu KMSpico eğer temiz versiyonu kurulu ise sorun yaratmaz. Şu an KMS serverleri ne durumda bilmiyorum ama bu Microsoft'un şirketlere lisansı sağlamak amacıyla kurduğu bir sistem. Tekrar söylüyorum şu anda sunucuların durumunu bilmiyorum ama düzgün sunucu seçilirse sorun çıkarmaz. Bir kere KMS kurdum sisteme Retail key kurmuş kaç defa format attıysam gitmedi. Ha BIOS'a çaktı keyi diyeceğim legacy BIOS üzerine nasıl çaktı onu bilmiyorum.

Ama düzgün olanlar sorun çıkarmamakta fakat her zaman orijinal key tavsiye edilir ve bende öyle tavsiye edeceğim. Şahsen ben key almaya üşendiğim için KMS kullanıyorum yoksa bir cazibesi olduğundan değil.
Ekleme olarak ben CMD üzerinden sunucu seçebildiğimiz için ben CMD üzerinden yapılmasını öneriyorum. Eğer Office kullanılacaksa ona bir şey diyemeyeceğim ama CMD üzerinden uğraştırıyor. Ona karışmıyorum. Zaten normal olarak deneme sürümü var sorun çıkarmıyor lisanssız.

Zaten eskiden bende 30 40 TL'ye satılan Windows vardı format adan bilgisayarcı KMSpico ile kurmuş ben Windows 11'e güncelledim sonrasa Kaspersky ile taratıp KMSpico'yu sildim sorum şu şu an KMSpico sorun yaratır mı sildim çünkü ve sorun yaratırsa ne yapacağım gene format mı atmam gerekecek.

Zaten eskiden bende 30 40 TL'ye satılan Windows vardı format adan bilgisayarcı KMSpico ile kurmuş ben Windows 11'e güncelledim sonrasa Kaspersky ile taratıp KMSpico'yu sildim sorum şu şu an KMSpico sorun yaratır mı sildim çünkü ve sorun yaratırsa ne yapacağım gene format mı atmam gerekecek.

Sorun yaratmaz. 5 6 seneyi aşkın bir süredir kullanmaktayım. Belki daha uzun bir süre tam bilmiyorum. Bir sorun ile karşılaşmadım. Açıkçası kripto madenciliği de yaptım ama çalınma gibi bir sorun yaşamadım.

Ve bir de PC de formattan sonra FPS kaybı oldu Valoeant'da 170 FPS falan alırken 120 100 arası alıyorum artık.
Tamamdır teşekkürler.

Geri
Yukarı