Windows 11 kullanıcı dizin adı değiştirme

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Kullanıcılar kısmında dosya dizini C:\Users\ahmee olarak görünüyor. Bu dizin adını format atarak nasıl değiştirebilirim? Formatsız bir şekilde değiştiriliyormuş. Ancak hazır format atasım da vardı. Varsayılan olarak gelen ismi nasıl değiştirebilirim? Mesela sadece Ahmet yazmasını istiyorum. Yanlış anlamadıysam e-posta isminin ilk 5 harfini alarak bu dizin ismini yaratıyor.

Çalıştıra netplwiz yazıp enter basın. Özellikler butonuna tıkladıktan sonra kullanıcı adını yazıp, kaydedip bilgisayarı yeniden başlatın.
Denedim işe yaramadı maalesef.

Kullanıcılar kısmında dosya dizini C:\Users\ahmee olarak görünüyor. Bu dizin adını format atarak nasıl değiştirebilirim? Formatsız bir şekilde değiştiriliyormuş. Ancak hazır format atasım da vardı. Varsayılan olarak gelen ismi nasıl değiştirebilirim? Mesela sadece Ahmet yazmasını istiyorum. Yanlış anlamadıysam e-posta isminin ilk 5 harfini alarak bu dizin ismini yaratıyor.
Bunu kurulum esnasında yapamıyoruz maalesef E-Posta'ya göre saçma bir isimle oluşturuyor o dizini, o yüzden ben kurulum esnasında yerel hesap ile devam edip düzgün bir isim giriyorum kurulum bittikten sonra o hesabı Microsoft hesabı haline getiriyorum, ancak bu dediğimi yapmak için Windows 11 Pro kuruyor olmanız gerek, Home kurulumunda Microsoft hesabı zorunlu.

Son düzenleme:
Bunu kurulum esnasında yapamıyoruz maalesef E-Posta'ya göre saçma bir isimle oluşturuyor o dizini, o yüzden ben kurulum esnasında yerel hesap ile devam edip düzgün bir isim giriyorum kurulum bittikten sonra o hesabı Microsoft hesabı haline getiriyorum, ancak bu dediğimi yapmak için Windows 11 Pro kuruyor olmanız gerek, Home kurulumunda Microsoft hesabı zorunlu.

Benim kullanıcı ismi de saçma sapan bir isim ve ben de değiştirmek istiyorum bunu gördüğüm güzel oldu bugün veya yarın Windows 11 kuracağım ve yerel hesap ile kurup daha sonra Microsoft hesabına geçmemde internetten alıp kullandığım lisansta sorun olmaz değil mi?

Benim kullanıcı ismi de saçma sapan bir isim ve ben de değiştirmek istiyorum bunu gördüğüm güzel oldu bugün veya yarın Windows 11 kuracağım ve yerel hesap ile kurup daha sonra Microsoft hesabına geçmemde internetten alıp kullandığım lisansta sorun olmaz değil mi?
Hayır olmaz, eğer lisans Microsoft hesabınıza gömülü ise yerel hesap ile kurulumu yaptıktan sonra Microsoft hesabı ile giriş yaptığınızda etkinleşir, anakarta gömülü lisans varsa direk etkinleşir zaten.

Yine de hatırlatayım Pro olarak kuruyor olmanız gerek ve ayrıca kurulum ekranında direk olarak yerel hesap seçeneği çıkmayabilir, böyle bir durum olursa orada bir yerde yeni microsoft hesabı oluştur tuşu olacaktır o tuşa bastığınızda karşınıza gelen ekranda hesap oluşturma seçeneği ve yerel hesap ile devam etme seçeneği gelir, oradan yerel hesap seçeneğini kullanarak oluşturursunuz.

Hayır olmaz, eğer lisans Microsoft hesabınıza gömülü ise yerel hesap ile kurulumu yaptıktan sonra Microsoft hesabı ile giriş yaptığınızda etkinleşir, anakarta gömülü lisans varsa direk etkinleşir zaten.

Yine de hatırlatayım Pro olarak kuruyor olmanız gerek ve ayrıca kurulum ekranında direk olarak yerel hesap seçeneği çıkmayabilir, böyle bir durum olursa orada bir yerde yeni Microsoft hesabı oluştur tuşu olacaktır o tuşa bastığınızda karşınıza gelen ekranda hesap oluşturma seçeneği ve yerel hesap ile devam etme seçeneği gelir, oradan yerel hesap seçeneğini kullanarak oluşturursunuz.

Teşekkür ederim. Windows kurarken lisans girsem de girmesem de bilgisayarı açtığımda direkt orijinal olmuş oluyor sanırsam anakarta gömülü vallahi birçok yöntem var Internet'te bazılarını denedim olmadı bazıları güvensiz geldi denemedim bir tek bu kaldı yarın öbür gün Windows 11 kuracağım şu saçma dizin adından kurtulmak istiyorum ya :) umarım olur tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı