Windows 11 kurulmalı mı?

deadborer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iki gün önce bilgisayarımın SSD'si bozuldu ve Windows SSD de kuruluydu. SSD tamamen çalışmaz hale gelmişti, W11 kurulumunda disk yerlerinde de SSD gözükmüyordu. Ama HDD gözüküyordu, şimdi bir sorum var. İçinde önemli dosyalar bulunan ve hiç Windows kurulmamış bir HDD'den bahsediyorum, eğer Windows'u "biçimlendir" demeden, yani format atmadan HDD'ye kurarsam dosyalarımı koruyup sağlıklı bir şekilde Windows'u kurar mı? Yoksa dosyalara zarar gelebilir mi?

Kurulur ama dikkatli kurulum adımlarını takip edin.

evet biçimlendir demeyeceksin

Ben kullanıyorum memnunum.

Yani dosyalar korunur değil mi ?
Hocam riske girmeye değmez bence. Linux ile Live olarak çalıştırın. O şekilde bir D Diski oluşturun ve dosyalarınızı o diske kaydedin.

Ama sorunuza gelecek olursak. Windows kurulu bir diskin üzerine Windows kurmayı denerseniz tüm eski dosyalarınız C Diski içinde ki "Windows.old" klasörüne gelecektir. Yani endişelenmenize gerek yok ama en sağlıklı yöntem Linux.

Hocam riske girmeye değmez bence. Linux ile Live olarak çalıştırın. O şekilde bir D Diski oluşturun ve dosyalarınızı o diske kaydedin.

Ama sorunuza gelecek olursak. Windows kurulu bir diskin üzerine Windows kurmayı denerseniz tüm eski dosyalarınız C Diski içinde ki "Windows.old" klasörüne gelecektir. Yani endişelenmenize gerek yok ama en sağlıklı yöntem Linux.
dediğiniz gibi yaptım ve windows.old klasörüne kaydetti. Teşekkürler yardımınız için

Geri
Yukarı