Windows 11 kurulumdan sonra ekipman renkleri değişiyor

rownes

Centipat
Merhabalar, ben Windows 11 kurulumundan sonra bir sorunla karşılaştım, ekipmanlarımın hepsi Corsair. Mouse: Glaive RGB Pro / klavye: K70 RGB MK2 / kulaklık: Void RGB Elite Wireless. Bildiğiniz üzere Corsair ekipmanları kendi yazılımı üzerine entegre edildiğinde otomatik aynı renk efektlerini çalıştırıyor, Rainbow wave ise hepsinde sırayla geçiş yapıyor falan. Fakat şöyle bir sorun var ki tüm ekipmanların rengi birden açık pembeye dönüyor ve program üzerinden düzeltsem dahi düzelmiyor. Ya PC resetlemem gerekli ya da ekipmanların USB'sini kasadan çıkarıp takmam gerekiyor düzelmesi için. Bunun gibi sorun yaşayan var mı aranızda acaba? Konuyu yanlış yere de açmış olabilirim bilmiyorum kusuruma bakmayın.

Not: Windows 11 kurulumu temiz kurulum şeklinde UEFI üzerinden yapılmıştır.
Not2: Corsairin uygulamasını yüklerken ise ekte bıraktığım görseldeki hata geliyor sürekli karşıma.

Dosya Ekleri

• hata1.png
    hata1.png
    5,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Son sürümü kurdun mu? Kurulum yaparken yönetici çalıştırmayı dene.

Sitedeki son sürümü kurduktan sonra program üzerinden bir Update daha bulup bir tane daha yaptırıyor ve zaten ilk kurulum yaparken otomatik yönetici olarak başlatıyor Setup'ı.

Sitedeki son sürümü kurduktan sonra program üzerinden bir Update daha bulup bir tane daha yaptırıyor ve zaten ilk kurulum yaparken otomatik yönetici olarak başlatıyor Setup'ı.
Son sürüm verilmiş zaten. Ben güncelle dediğimde, v4.17.224 olanı en güncel gösteriyor. Tamamen kaldırıp, bunu indir ve kur.

Son sürüm verilmiş zaten. Ben güncelle dediğimde, v4.17.224 olanı en güncel gösteriyor. Tamamen kaldırıp, bunu indir ve kur.
Son sürüm hocam, 2 gündür de bu sürümü mevcut. Sitedeki v3 sürümünü de denedim ama ondada aynı sıkıntıyı yaşadım.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 39
Asus ROG Gladius II Origin faremde de aynı sorun var.

Sadece rainbow renk kullanıyorsan, hardware lighting içinden ayarlarsan, RGB ayarları cihaza kaydoluyor. Daha sonra iCUE başlangıçta çalıştırmazsın ve kapatırsın sorun çıkmaz o zaman. Düzelene kadar idare eder. Yada sıfırlamayı dene istersen. Mouse için linkten kontrol edebilirsin.

Teşekkür ederim. En azından belli bir süre düzelene kadar bu şekilde kendi hafızasına kaydedip kullanırız.

Geri
Yukarı