Windows 11 kurulumu sonrası internet hızı düştü

Prelüd

Hectopat
RAM
Team T-Force Night Hawk RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 Black
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN570
Ekran kartı
Sapphire PULSE RADEON RX560 2GB
Anakart
MSI MPG B550 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
İnternetim 50 Mbps civarı. Şu an Speedtest üzerinden kontrol ettiğimde de yaklaşık bir yıldır nasıl bir hız alıyorsam aynısını alıyorum 50 Mbps fakat Windows 11 kurulumu sonrası inanılmaz bir yavaşlık başladı. Windows 10 kullanırken hiç takılmadan 4K video izlerdim. 11'de ise bu konuyu açmak için Sosyal'e girmem bile 1 dakika sürdü. Aynı bileşenler, aynı ortam... Acaba bir Dirver'ı yüklemeyi es mi geçtim? Yardımlarınızı bekliyorum.

yaşadığınız sorunla ilgili olarak şu adımları uygulayın

başlat menüsü > arama kutusuna > devmgmt.msc yazın ve açılan aygıt yöneticisinden > görüntü bağdaştıcılarını genişletin > ekran kartınıza çift tıklayın açılsın > sürücü sekmesini seçin >sürücüye geri dön diyerek eski sürücüye geri dönün

yine aygıt yöneticisindeyken >ag bağdaştırıcıları genişletin > ag kartınızı çift tıklatarak açın > sürücü > sürücüye geri dön diyerek bilgisayarı yeniden başlatarak test edin

Görüntü

sorun devam ederse kablosuz ağ sürücünüz Windows 10 ile uyumlu değildir bunun için Windows 7 ile uyumlu kablosuz ağ sürücünüzü indirin

bilgisayar marka üreticisin web sitesine giderek sürücü ve yazılım indirme sekmesinden > Windows 7 ile uyumlu kablosuz ag sürücünüzü yükleyerek test edin

sorununuz devam ederse şu adımları uygulayın

* Windows 10'da ağ bağlantısı sorunlarını giderme microsoft sitesine giderek çözüm önerilerini uygulayın her adımdan sonra sorunun çözülüp çözülmedigini gözlemleyiniz

*Görev çubuğundaki arama kutusuna Komut istemi yazın, Komut istemi ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır >Evet'i seçin.

Komut isteminde, aşağıdaki komutları listelenen sırayla çalıştırın ve ardından bağlantı sorunun çözülüp çözülmediğine bakın:

netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.

netsh int ip reset yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.

ipconfig /flushdns yazın ve Enter tuşuna basın.

Windows logo tuşu + R tuşuna aynı anda basın ve açılan pencereye devmgmt.msc yazın > ağ bağdaştırıcılarını genişletin > wifi kartınızı çift tıklatarak açın > ve

sürücü kaldır : sorun varsa sarı ünlem işareti olur kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatarak test edin

sürücü güncelleştir : sürücüyü güncelleştirip deneyin

ayrıca güç yönetimi: güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın kutusundaki onay işaretini kaldırın

Geri
Yukarı