Windows 11 kurulumunda sistem gereksinimleri hatası

Dragragen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 9400f MSI RTX 2060 Ventus OC 6 GB MSI B365M PRO-VH Crucial 16 GB Ram
RAM
Curcial 16 gb 2666mhz
SSD veya HDD modeli
Curcial 480gb
Ekran kartı
MsI 2060 ventus
Anakart
Msı B365M Pro-VH
İşlemci
İntel Core i-5 9400f
İyi günler, bugün flash bellek ile Windows 11 kurarken sistem gereksinimlerinin karşılamadığı hatası aldım. BIOS'tan TPM ayarları değiştirip tekrar denediğimde de aynı hatayı aldım. İnternette setup dosyasından TPM ile ilgili satırları silerek yapılan bir çözüm var ama usulüne göre yapmak istiyorum. Güncel BIOS ayarlarım ekteki gibidir.

Dosya Ekleri

• 20220505_175105.jpg
    20220505_175105.jpg
    214,6 KB · Görüntüleme: 22
İyi günler, bugün flash bellek ile Windows 11 kurarken sistem gereksinimlerinin karşılamadığı hatası aldım. BIOS'tan TPM ayarları değiştirip tekrar denediğimde de aynı hatayı aldım. İnternette setup dosyasından TPM ile ilgili satırları silerek yapılan bir çözüm var ama usulüne göre yapmak istiyorum. Güncel BIOS ayarlarım ekteki gibidir.

Disabled'ı enabled yapar mısın? Ve PTT veya fTPM yapacaksın.

• Settings -> Advanced -> Windows OS Configuration kısmındaki Windows 10 WHQL Support seçeneğini UEFI olarak ayarlayın.
  • Settings -> Advanced -> Windows OS Configuration -> Secure Boot kısmındaki Secure Boot seçeneğini Enabled olarak ayarlayın.
  • Settings -> Security -> Trusted Computing kısmındaki TPM Device Selection seçeneğini dTPM yapın (PTT de deneyebilirsiniz) ve Device Select seçeneğini TPM 2.0 olarak ayarlayın (PTT modundayken sadece Auto seçilebilir).

Sizde zaten dTPM ve TPM 2.0 seçili, Secure Boot ayarları sonrası yine kurulum devam etmezse PTT modunu denersiniz.
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekstra:

PTT olarak ayarlandığında TPM 2.0 açısından sorun çıkmamalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı