Çözüm Windows 11 kurulumunda Windows cannot install required files hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Bugün halam oğlu yakını için Azerbaycan'dan Acer Aspire 3 A315-58 modeli bir bilgisayar satın aldı. Laptopu götürüp bize gelerek format atmamı istedi. Çünkü içerisinde herhangi bir işletim sistemi de bulunmamaktaydı. Neyse lafı fazla uzatmadan benim de USB belleğim olmadığı için kendisi bir tane SanDisk markalı bir USB bellek getirdi. Onu da bir bilgisayarcıdan almıştık geri vermek adına. Neyse Rufus ile USB belleği hazırlayıp kurulumu yapmak istediğimde kurulum neredeyse %67 iken şu şekilde bir hata ile karşılaştık.

Hata kodu:

Windows cannot install required files . The file may be corrupt or missing

Bu şekilde hata verdi. Çözümü ise inanmayacaksınız ama ben defalarca SanDisk ile kurulum format attığım bilgisayarlarda şu şekilde hatalar ile karşılaştım. Çözüm ise gidip Samsung USB bellek almam. Samsung USB bellek satın alıp bir de öyle Rufus yazılımı ile USB belleği hazırladım ve gerçekten de sıkıntısız bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim. Ayrıca satın alınan bilgisayar diskleri görmediği için kurulum esnasında onu da Technopat YouTube kanalında kurulum esnasında diskleri görmeme sorunu ile ilgi çekilmiş bir video rehber ile sorunsuz bir şekilde çözüldü. Eğer bu hatayı alan insanlar olursa, muhtemelen USB belleği ya da HDD bozuk olduğu için ortaya çıkan hatalardır. Başkalarına da yararlı olması dileği ile.

Geri
Yukarı