Çözüldü Windows 11 kurulurken "Hazırlanıyor" ekranında kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lord1ryuu

Femtopat
RAM
12
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
Ekran kartı
AMD Radeon Vega Graphics
İşlemci
Ryzen 3 2200U
Benim laptop Windows 11'i desteklemiyor ama Technopat'ın videosunu izleyip Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdım ve kurulumu başlattım (No TPM seçip yaptım.) ama "Hazırlanıyor" ekranında takılı kaldı şu an. Yaklaşık 2.30 saattir.

Eski işletim sistemim Windows 10.

Dosya Ekleri

• 20220515_154759-01.jpeg
    20220515_154759-01.jpeg
    162,2 KB · Görüntüleme: 113
Çözüm
Selam, sorun çözüldü. Neler olduğunu anlatayım. Öğlen Windows 11 kurulumunu başlatmıştım ve "hazırlanıyor" ekranında kalmıştı. Sizde de böyle sorun olduysa sakın PC'yi kapatmayın. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Bende HDD olduğu için bu işlem yaklaşık 1 gün sürdü. Ardından Windows 11 açıldı ama o kadar yavaştı ki hiçbir şey yapamıyordum. Sonra depolama alnında Windows'un kurulu olduğu diskin dolu olduğunu yaklaşık 10 GB gibi bir alan kaldığını gördüm. Disk dolu olduğu için Windows güncellemeleri de inemiyordu o yüzden hata veriyordu. O diski genişleterek yer açtım. Az da olsa hızlandı ama hala çok yavaştı. Ayarlardan Windows güncellemeleri bölümüne gidip kontrol ettim ve manuel müdahale etmem gereken güncellemeler olduğunu gördüm. Onları başlattım. O güncellemeler de yaklaşık 8 saat sürdü. PC yeniden başlatıldı ve mavi ekranda 1 saatlik güncelleme daha yaptı. Sonra Windows 11 kendine geldi ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlama ya da takılma yok. Önceki işletim sistemim olan Windows 10 gibi kullanabiliyorum.
Evet HDD var, HDD'nin modelini bilmiyorum ama laptopum HP-15DB0023NT.

HDD olunca kurulum uzun sürer. Windows 11'i HDD yüzünden rahat kullanabileceğinizi sanmıyorum. SSD olunca geçseydiniz iyiydi.

HDD olunca kurulum uzun sürer. Windows 11'i HDD yüzünden rahat kullanabileceğinizi sanmıyorum. SSD olunca geçseydiniz iyiydi.

Oyun vs. oynamıyorum yani internete girmek, video izlemek, sunum yapmak, ödev yapmak vs. için kullanıyorum. GTA 5 ve Valorant'ı denemek için yüklemiştim ve sorunsuz oynadım aslında. O yüzden Windows 11 de sorun olmaz diye düşünüp yüklemek istemiştim.

Oyun vs. oynamıyorum yani internete girmek, video izlemek, sunum yapmak, ödev yapmak vs. için kullanıyorum. GTA 5 ve Valorant'ı denemek için yüklemiştim ve sorunsuz oynadım aslında. O yüzden Windows 11 de sorun olmaz diye düşünüp yüklemek istemiştim.

Performans yerine görüntüyü seviyorsanız, Windows 11 kullanılır. Windows 8.1 ile tadından yenmez aslında, bir düşünün derim.

Selam, sorun çözüldü. Neler olduğunu anlatayım. Öğlen Windows 11 kurulumunu başlatmıştım ve "hazırlanıyor" ekranında kalmıştı. Sizde de böyle sorun olduysa sakın PC'yi kapatmayın. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Bende HDD olduğu için bu işlem yaklaşık 1 gün sürdü. Ardından Windows 11 açıldı ama o kadar yavaştı ki hiçbir şey yapamıyordum. Sonra depolama alnında Windows'un kurulu olduğu diskin dolu olduğunu yaklaşık 10 GB gibi bir alan kaldığını gördüm. Disk dolu olduğu için Windows güncellemeleri de inemiyordu o yüzden hata veriyordu. O diski genişleterek yer açtım. Az da olsa hızlandı ama hala çok yavaştı. Ayarlardan Windows güncellemeleri bölümüne gidip kontrol ettim ve manuel müdahale etmem gereken güncellemeler olduğunu gördüm. Onları başlattım. O güncellemeler de yaklaşık 8 saat sürdü. PC yeniden başlatıldı ve mavi ekranda 1 saatlik güncelleme daha yaptı. Sonra Windows 11 kendine geldi ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlama ya da takılma yok. Önceki işletim sistemim olan Windows 10 gibi kullanabiliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-16 220123.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-16 220123.png
    485,6 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Çözüm
Benim laptop Windows 11'i desteklemiyor ama Technopat'ın videosunu izleyip Rufus ile ISO dosyasını USB'ye yazdım ve kurulumu başlattım (No TPM seçip yaptım.) ama "Hazırlanıyor" ekranında takılı kaldı şu an. Yaklaşık 2.30 saattir.

Eski işletim sistemim Windows 10.
HDD olduğu için kendini başlatamamış. Yeniden başlatıp yeniden kurmayı deneyin. Ayrıca HDD ile Win 11 önermiyoruz.

Selam, sorun çözüldü. Neler olduğunu anlatayım. Öğlen Windows 11 kurulumunu başlatmıştım ve "hazırlanıyor" ekranında kalmıştı. Sizde de böyle sorun olduysa sakın PC'yi kapatmayın. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Bende HDD olduğu için bu işlem yaklaşık 1 gün sürdü. Ardından Windows 11 açıldı ama o kadar yavaştı ki hiçbir şey yapamıyordum. Sonra depolama alnında Windows'un kurulu olduğu diskin dolu olduğunu yaklaşık 10 GB gibi bir alan kaldığını gördüm. O yüzden o diski genişleterek yer açtım. Az da olsa hızlandı ama hala çok yavaştı. Ayarlardan Windows güncellemeleri bölümüne gidip kontrol ettim ve manuel müdahale etmem gereken güncellemeler olduğunu gördüm. Onları başlattım. O güncellemeler de yaklaşık 8 saat sürdü. PC yeniden başlatıldı ve mavi ekranda 1 saatlik güncelleme daha yaptı. Sonra Windows 11 kendine geldi ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Herhangi bir yavaşlama ya da takılma yok. Önceki işletim sistemim olan Windows 10 gibi kullanabiliyorum.
32 saat kurulum çok fazla. HDD bile en fazla 3-4 saatte kurması lazım. Bence Win 10'a geri dönün. Yakımda takılmalar ve yavaşlamalar başlayacaktır. Sonuçta daha oyun yüklemediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı