Windows 11 "kuruluşunuz bu dosyayı buraya yerleştirmenize izin vermiyor" hatası

378352

Hectopat
Makaleler
3
Ekran görüntüsü 2022-09-10 155459.png

Bir sistem dosyasını masaüstüne kopyalamaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum. Bu hatayı almadan dosyayı nasıl masaüstüne atarım?

Sistem dosyasına sağ tıklayıp özellikler- güvenlik içinden izinleri almalısınız.

Sağ altta gelişmiş'e tıklayın. Üstte değiştir var. Oraya girin. Pc adını verip denetle deyin. Daha sonra üst ve alt kutucukları işaretleyip, uygula deyin. Ve en son izin kutucuklarını adınızı seçip onaylayın.

Son düzenleme:
Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra izin isteyen klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.

Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, izin isteyen klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.
Bu kolaymış. Bilmiyordum. Teşekkürler.

Hocam, güvenlik sekmesinde sahip kısmında benim kullanıcı adım ve yanında da kullandığım Gmail yazıyor. Ancak izinlere girdiğimde özel izinler kısmını seçemiyorum.

Eki Görüntüle 1514085

Hocam, güvenlik sekmesinde sahip kısmında benim kullanıcı adım ve yanında da kullandığım Gmail yazıyor. Ancak izinlere girdiğimde özel izinler kısmını seçemiyorum.

Eki Görüntüle 1514085
@408157 Hocamızın yöntemi daha pratik. Bir deneyin.

Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra izin isteyen klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.

Hocam, bu yöntem gariptir ki işe yaramadı. İzin isteyen klasöre sağ tıklayıp take ownership yazısına tıkladıktan sonra 1-2 sn. PowerShell penceresi geldi gitti. Sonrasında CMD ekranı açıldı. Orada bayağı kodlar aktı. CMD penceresi kendini kapattı. Ama dosyayı kopyalamaya çalıştığımda gene aynı hatayı aldım.

Hocam, bu yöntem gariptir ki işe yaramadı. İzin isteyen klasöre sağ tıklayıp take ownership yazısına tıkladıktan sonra 1-2 sn. PowerShell penceresi geldi gitti. Sonrasında CMD ekranı açıldı. Orada bayağı kodlar aktı. CMD penceresi kendini kapattı. Ama dosyayı kopyalamaya çalıştığımda gene aynı hatayı aldım.

Klasörün içerisine girebiliyorsanız aynısını yaparak tekrar deneyin. Gene olmuyorsa, başka yöntem bilmiyorum.

Klasörün içerisine girebiliyorsanız aynısını yaparak tekrar deneyin. Gene olmuyorsa, başka yöntem bilmiyorum.

Klasörün içine mi take ownership mi yapayım? Deniyorum.

Hocam, klasörün içindeki dosyaları kopyalamayı denedim. İlk başta bu dosyayı şifrelemesiz olarak kopyalamak ister misiniz diye sorduğunda evet dedim. Sonrasında kopyalamaya başladı derken yine kuruluşunuz bu dosyayı buraya yerleştirmeye izin vermiyor hatası aldım.

Ekran görüntüsü_2022-09-10_20-08-04.png

Bari bi' umut Linux Mint'e kopyalayım dedim. Onda da erişim engellendi hatası alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı