Çözüldü Windows 11 laptopa takılan SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Acer Nitro 5 AN515-45 Gaming Laptopa sahibim. Bilgisayarda kullandığım PNY 480 GB SSD'yi laptopa taktım, bağlantılarını vs. yaptım. Şimdi bilgisayarı açtım fakat disk gözükmüyor. Nasıl çözebilirim? Disk yöneticisine girdiğimde de karşıma çıkmadı.

Bu arada disk aygıt yöneticisinde de görünmüyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Disk bağlantılarını kontrol edin, söküp geri takın ve
BIOS'ta görünüp görünmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki işlemlerden sonra hala ne BIOS'ta ne de disk yöneticisinde göremiyorsanız muhtemelen disk slotunda veya kablolu ise kabloda sorun var demektir.
Disk bağlantılarını kontrol edin, söküp geri takın ve
BIOS'ta görünüp görünmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki işlemlerden sonra hala ne BIOS'ta ne de disk yöneticisinde göremiyorsanız muhtemelen disk slotunda veya kablolu ise kabloda sorun var demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar SSD'nin kablolarını kontrol ettim. Çok kıvrılmış bir şekilde SSD'nin altında kalmıştı bu yüzden onu düzeltip üstten bağladım. Kasayı kapattığımda SSD'nin bağlantı kablosu kasa alt kapağına çarpıyor. Bu bir problem oluşturur mu?

Arkadaşlar SSD'nin kablolarını kontrol ettim. Çok kıvrılmış bir şekilde SSD'nin altında kalmıştı bu yüzden onu düzeltip üstten bağladım. Kasayı kapattığımda SSD'nin bağlantı kablosu kasa alt kapağına çarpıyor. Bu bir problem oluşturur mu?

Allah allah o kadar boşluk olmaması lazım. :)

Sorun olmaz. Hatta çarpıyorsa daha iyi. Sıkışmamış demektir ama şaşırdım. Bende de Acer var ve ben de 2,5 inç disk taktım. Kablonun hareket edebileceği milimetre boşluk bile kalmamıştı.

@Martini Henry şu anda sabit diski normal bir şekilde çalıştı mı?

Son düzenleme:
@655432 Hocam tekrar denedim fakat yine gözükmüyor. Sanırım kabloda sorun var. Şimdi bilgisayara geri takacağım eğer orada çalışırsa ya laptop soketinde ya da kutuyla gelen kabloda problem var.

@655432 Hocam bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'a girdim orada gözüküyor. Şimdi açıldı ve normal olarak da gözükmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı