Çözüldü Windows 11 masaüstünde seçim yaparken kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lastarchitect

Centipat
Daha fazla  
Meslek
İçmimar
Merhabalar.

Masaüstünde mouse ile boş bir alanda arka arkaya seçim yaparken (sağ klik yenile gibi bir alışkanlık) o oluşan mavi seçim şeklinde arada bir takılma geç kalma gibi bir durum oluyor. Aynı geç kalma durumu imleci dosyaların üstünde hareket ettirirken de oluyor (tıklamadan). İmleç dosyaların üzerine geldiğinde dosyaların saydam gri olma hızında geç kalmalar oluyor. İmleci diğerinin üstüne getirmeme rağmen bazen geç kalıyor. Bazen de imleçte hareket ederken süzülerek gitme gibi takılmalar oluyor. Hatta mouse bazen komple kendi kendine gidiyor tepki vermiyor (pilde sorun yok dongle ile kullanıyorum ve sürücü güncel). Pencereleri kapatıp açarken oluşan animasyonlarda veya başka bir yerde herhangi bir kasma dikkatimi çekmedi. Windows 11 ve grafik sürücülerimi hep kontrol ediyorum ve güncel durumdalar.

Sizce bu sorun Windows 11'den mi kaynaklanıyor yoksa benim sistemimle mi alakalı?

SİSTEM
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X
  • Anakart: MSI MAG B550M
  • Ekran Kartı: Palit RTX3060 Dual 12 GB 192 Bit
  • Bellek: Kingston Fury Beast 2x16 GB 3600-CL18
  • M.2 SSD: Samsung 970 EVOPLUS 1 TB
  • HDD: Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
  • Sıvı Soğutucu: Cooler M. Masterliquid 240 RGB
  • Kasa: DLX-21 Mesh - 650W 80+ Bronz Tempered
  • Monitör: HP Omen 27i 165 Hz - 1 Ms - IPS
  • Mouse: Razer Basilisk X HyperSpeed
  • Klavye: Logitech MX Keys

Çözüm
Hem Windows 11 ile alakalı hem de AMD düşük performans veriyor şu anlık. BIOS güncellemeniz varsa yapın. Gelecek BIOS güncellemelerinde düzeltecekler.
Hem Windows 11 ile alakalı hem de AMD düşük performans veriyor şu anlık. BIOS güncellemeniz varsa yapın. Gelecek BIOS güncellemelerinde düzeltecekler.
Konuyu açtıktan sonra A.90 güncellemesi gelmiş BIOS'un. Onu kurdum. Hala aynı gibi ama zaten çok mühim bir problem değil. Umarım dediğiniz gibi ileride düzelir. İlginize teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı