Windows 11 mi 10 mu?

Kapasite ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum sistem zaten kendi için 35-40GB'yi senden alıyor. Yetmeme gibi bir durum olamaz yani. Yine de farklı bir sorun olabilir, istiyorsan Windows 10 geç bir süre onda takıl sonra geçersin W11.
Hocam kapasite ile ilgili bağlantısı şöyle var: ssd ler ram gibidir. Uygulamaların açılmasından tutun, akıcı bir donanım, arayüz için ram ne kadar iş görsede aslında ssd ninde önemi vardır.

Hocam kapasite ile ilgili bağlantısı şöyle var: SSD'ler RAM gibidir. Uygulamaların açılmasından tutun, akıcı bir donanım, arayüz için RAM ne kadar iş görsede aslında SSD'ninde önemi vardır.

Hocam zaten sistemde SSD var, HDD yok yani. Sisteminizde ki SSD her şeyi akıcı ve hızlı açmak için yeterli.
3000 Okuma yazması olan bir SSD ile Dosyaya tıkladığınızda 3000 okuma ile açmıyor o dosyayı. Ya da Google'da gezerken okuma yazmanın bir önemi yok. SSD'yi top okuma yazmaya günlük kullanım ve oyun getiremez zaten. SSD'ni test ettiğinde okuma yazma olması gereken gibi çıkıyor ise, SSD sağlığında da bir sorun yoksa yaşadığın durumun SSD'lik bir olayı olduğunu sanmıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Elimde 12. nesil i5 işlemci, 16 GB RAM, 3050 ekran kartlı HP Victus var. HP desteği bu PC'nin Windows 11 için yapıldığını belirtti. Fakat tüm gördüğüm yorumlarda Windows 11 hakkında iyi yorum az gibi. Oyun performansı için soruyorum. Windows 11 mi daha iyi Windows 10 mu?
Görünüm olarak 11,Daha az ram kullansın dersen 10

Kardeşim hızlısı yavaşı fark etmez benim sistemim RTX 2070, i5 13600K ve 16 GB 4000 MHz RAM var son model sistem. Şu an Windows 11 Pro ve Windows 10 Pro kurdum denedim. Şu an yazarken bile o kadar gecikmezi ki işletim sistemi input lag yok sıfır her şey tepkisel.
Sebebi ara yüzdeki modernleşmeye gitmelerinden dolayı görüntü olsun diye, resmen kasıyor gibi yavaş şöyle düşünün eskiden Windows 7 Ultimate kururduk sistemlerimize. Windows 10'a geçtim o kadar yavaştı ki seneleri buldu ve donanım değişince. İstemeden mecburen Windows 10 kurmak zorunda kaldım. Windows 7 desteklemiyordu anakart öyle düşünün mecbur ediyorlar satış pazarlama teknikleri işte. Zorunda kalınmadığı sürece bence Windows 10 tabiri caiz ise Windows 11'in içinden geçer çok net.

Kardeşim hızlısı yavaşı fark etmez benim sistemim RTX 2070, i5 13600K ve 16 GB 4000 MHz RAM var son model sistem. Şu an Windows 11 Pro ve Windows 10 Pro kurdum denedim. Şu an yazarken bile o kadar gecikmezi ki işletim sistemi input lag yok sıfır her şey tepkisel.
Sebebi ara yüzdeki modernleşmeye gitmelerinden dolayı görüntü olsun diye, resmen kasıyor gibi yavaş şöyle düşünün eskiden Windows 7 Ultimate kururduk sistemlerimize. Windows 10'a geçtim o kadar yavaştı ki seneleri buldu ve donanım değişince. İstemeden mecburen Windows 10 kurmak zorunda kaldım. Windows 7 desteklemiyordu anakart öyle düşünün mecbur ediyorlar satış pazarlama teknikleri işte. Zorunda kalınmadığı sürece bence Windows 10 tabiri caiz ise Windows 11'in içinden geçer çok net.
Benim sistemimde windows 11 %33 ram kullanıyor. Hiçbir program açık değilken. Düşün bak sistemde ddr5 8+8 ram var. 4gb ram sadece win11 tüketiyor. Win 10 pro hiç tuketmiyordu. Tamam son nesil işlemciler win11 e göre daha iyi optimize olabilir ama, bence daha oturmamış win11.

Geri
Yukarı