Windows 11 mi geliyor?

+1 sayı artması hayat kaliteni nasıl etkiliyor bilmem ama şu anki özellikleri ve durumunu daha iyi hale getirseler zaten iyi durumda.
Konsept videolarda gözüken haliyle gelsin istiyorsanız zaten o arayüzler saçmalık yapılsa asla kullanmam.

Ama 6 yıldır aynı OS'yi kullanmak sıktı beni artık. Windows 10'a ayırdıkları 6 yıl ile 2 tane yeni Windows versionu çıkarabilirler di.

Windows 11 hiçbir zaman gelmeyecek diye seneler önce açıklama yapılmıştı. Yeni bir Windows gelecek fakat adı Windows 10.1 olabilir Windows 8.1 de ki gibi.
Büyük bir güncelleme şeklinde gelecek Windows 10'na. Daha doğrusu yeni yol haritası şeklinde göreceğiz bu güncellemeyi. 10.1 vs adlarını almayacaktır. Sırasıyla normal olarak 22H1 gibi devam edecektir.

Ama 6 yıldır aynı OS'yi kullanmak sıktı beni artık.
Aynı OS'u kullanmıyorsun zaten. Aynı OS ismini kullanıyorsun. Nasıl Linux dağıtımları tek bir dağıtım adı kullanıyorsa sende tek bir dağıtım adı kullanıyorsun. Arada fark var yani.
Keşke ön yüklü olarak Firefox gelse.
Keşke yalnızca Edge Chromium gelse. :)

Büyük bir güncelleme şeklinde gelecek Windows 10'na. Daha doğrusu yeni yol haritası şeklinde göreceğiz bu güncellemeyi. 10.1 vs adlarını almayacaktır. Sırasıyla normal olarak 22H1 gibi devam edecektir.
Ben sadece yeni işletim sistemi gelirse isimlendirmesi o şekilde olabilir diye yorum yazdım kesin bilgi olarak algılanmasın zaten 👍

Windows'un teması ve görünüşü pek fazla değişemez yani. Masaüstü ortamı buna izin vermiyor. Linux ve macOS gibi olamaz yani. Tek isteğim ilk yükledikten sonra saçma saçma Mağaza güncellemelerinin olmaması ve gereksiz uygulamaların olmaması. Winget paket yöneticisi ile de en azından tüm sistemi tek bir komut ile güncellemeliyiz.

Ama 6 yıldır aynı OS'yi kullanmak sıktı beni artık. Windows 10'a ayırdıkları 6 yıl ile 2 tane yeni Windows versionu çıkarabilirler di.

O zaman şöyle diyeyim
Windows 11'in geliştirici ekibindesin, Windows 11'e hangi özellikleri eklerdin?
Çünkü +1 sayı eklemek değil olay veya 2 butonu şeffaf yapmak.

Evet arkadaşlar, sorum başlıktaki gibi. Sun Valley güncellemesinin Windows 11 olacağını söyleyenler var. Siz ne düşünüyorsunuz? Ben şu an 24 Haziran'ı iple çekiyorum 😀
Windows 10 Next (22H1) olacak büyük ihtimalle. Windows 11 daha ufukta görünmüyor. Belki 128-bit mimarilere geçtiğimizde görürüz. :)

Geri
Yukarı