Windows 11 nasıl en iyi şekilde kurulur?

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Evet arkadaşlar hocalar kardeşler abiler ablalar, birçok konuda Windows 11'e "2022 Ocak ayı sonu - şubat ayı başı" geçeceğimi belirtirken birazcık kendi kurallarımı çiğnemeye ve Windows 11'e geçiş yapmaya karar verdim.

Bu konuyu açmamın sebebini "bundan bize ne" diyenler gelmeden söylemek istiyorum, bilmem gereken önemli noktalar var mı? Ayarlar olsun kurulum esnasında olsun gibi gibi. Bu konunun sadece bana değil Windows 11'e geçiş yapmak isteyenlere de yaramasını istiyorum. O yüzden Windows 11'i kurarken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları yazmanızı istiyorum var ise. Sistemimi de yazayım belki donanımlar özelinde bir ayar da varsa söyleyebilirsiniz.

Ryzen 5 3600.
PowerColor Red Devil RX 6600 XT.
Crucial Ballistix 2x8 3200MHz CL16.
Kingston A2000 500 GB.
ASUS TUF Gaming B550M-E Wi-Fi
Deep Cool Gammaxx L240 V2 RGB.

Bu arada bu Windows 11'in AMD yaması hakkında bilgi de verirseniz çok memnun olurum, kendim pek tatmin edici bir yanıt alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat YouTube kanalında detaylı bir şekilde yapıldı aslında bakmanı öneririm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat YouTube kanalında detaylı bir şekilde yapıldı aslında bakmanı öneririm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu zaten izledim, kurulum kısmında sorun yok. Sadece önemli noktalar ayarlar vs var mıdır benim sorum bu.

Evet arkadaşlar hocalar kardeşler abiler ablalar, birçok konuda Windows 11'e "2022 Ocak ayı sonu - şubat ayı başı" geçeceğimi belirtirken birazcık kendi kurallarımı çiğnemeye ve Windows 11'e geçiş yapmaya karar verdim.

Bu konuyu açmamın sebebini "bundan bize ne" diyenler gelmeden söylemek istiyorum, bilmem gereken önemli noktalar var mı? Ayarlar olsun kurulum esnasında olsun gibi gibi. Bu konunun sadece bana değil Windows 11'e geçiş yapmak isteyenlere de yaramasını istiyorum. O yüzden Windows 11'i kurarken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları yazmanızı istiyorum var ise. Sistemimi de yazayım belki donanımlar özelinde bir ayar da varsa söyleyebilirsiniz.

Ryzen 5 3600.
PowerColor Red Devil RX 6600 XT.
Crucial Ballistix 2x8 3200MHz CL16.
Kingston A2000 500 GB.
ASUS TUF Gaming B550M-E Wi-Fi
Deep cool Gammaxx L240 V2 RGB.

Bu arada bu Windows 11'in AMD yaması hakkında bilgi de verirseniz çok memnun olurum, kendim pek tatmin edici bir yanıt alamadım.

Şu konu da yapılanları yapabilirsiniz:

Çok da bir şey yok aslında normal isoyu indirip rufus ile UEFI bir şekilde yazdırıyorsunuz sonra da kuruyorsunuz, kurarken de ekstra bir ayara falan gerek yok.
AMD olayına gelecek olursak ben R3 3100 kullanıyorum herhangi bir performans düşüşü hissetmedim. Bu arada az önce update geldi büyük ihtimalle de AMD ile alakalı az sonra onu yapacağım. (KB5006746)
*Temiz Kurulum yapmanızı öneriyorum.
-------
Az önce baktım evet AMD ile ilgili olan yama da RTM sürümüne gelmiş rahatlıkla kurabilirsiniz.

Windows 11 kurarken güncellemeler için internete bağlı olman yeterli başka bir özel ayar bulunmuyor standart Windows kurulumu.

AMD performansı ile ilgili olan yama sanırım herkese geldi.

AMD performans düşüşünü düzelten güncelleme Insider sürümüne geldi kasım gibide herkese gelmesi bekleniyordu. Bu arada bende AMD kullanıyorum yükledikten sonra performans düşüşleri oldu ama güncelleme gelmeden kendi kendine düzeldi bendeki sorun.
Kasım mı? Güncelleme bu akşam itibariyle herkese geldi :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı