Windows 11 ne zaman çıkacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar arkadaşlar sonsuza kadar Windows 10 kullanamayız. Büyük güncellemeler gelsin ama aradan 5 yıl geçti ve insanlar sıkıldı Windows 10'dan. Bundan dolayı ben yeni bir Windows'a çok uzakta olmadığımızı düşünüyorum. Tahminim Windows 11 değil Windows 12 çıkacağını düşünüyorum.

Bence Windows 11 yakın. macOS Big Sur ile 10'dan 11'e atladı.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca göremeyiz, hatta belki hiç göremeyiz. Microsoft Windows 10'un üzerinde çok uğraştı, kolay kolay bırakmaz. Sınırlarına kadar kullanır.

Bence sınırlarına ulaşıldı.
Henüz ulaşmadı gibi. Windows 7 ve 8den sonra baya bi uğraştılar cidden.

Çıkmayabilir. Artık yeni şeylere bakmalıyız biraz da Microsoft Windows 10da tıkandı gibi.

Cidden bir bilgisayarın stabil olması ve hızlı çalışması, açılışla mı ilgili?

Windows 10'da oyunlarda performans farkını deneyenlerin paylaşımlarını inceleyin bakalım, henüz yaygınlaşan -ki Microsoft'un normal kullanıcılara önermediği- LTSB ve LTSC paketleri harici Windows 7 ile aradaki FPS farkı kaçmış...

Windows 10, Windows 7'nin yanına yaklaşamadı, uzunca bir süre...

Performans isteyenleri ise ancak LTSB/LTSC sürümleri tatmin etti.

Kusura bakmayın ama "500 MB RAM mi yani sorun?" değil konu. Sistemin yükü sadece RAM'e binmez, tüm donanımlara binen gereksiz yükleri kim çekmek ister? Şahsen performans kaybına sonuna dek karşıyım ve LTSC sürümü olmasa Windows 10'a yaklaşmazdım. Bugün ortaya attıkları kendi oynatıcıları bile düzgün çalışmıyor... Ben ne diye onları yüklü almaya çalışayım ki? Dvr bile gelmiyor benim kurduğum Windows 10'da üstelik resmi bir paket, sıfır sıkıntıyla kullanıyorum...

Windows 10'un renkli dünyası başkalarını mutlu ediyor olabilir ama benim aradığım şey stabil ve hızlı bir sistem, Microsoft Store olmasa da olur...

İnternette temiz kalıpları bulmak mümkün. Enterprise lisansınız varsa orijinal kullanmak da öyle :)

Ben ltcs yüklesem performans artar mı?

Öncelikle Windows 11 öyle ya da böyle çıkacak arkadaşlar. Microsoft 50 yıl boyunca Windows 10'u mu geliştirecek sanki. Windows 10 yeni gibi görünen ama temelde eski duran bir işletim sistemi. Kaç senelik NTFS duruyor hala işletim sisteminde. Çok eski ve verimsiz bir dosya sistemi. Bunu değiştirmek için komple sistemi baştan yazmak lazım mesela. Ki NTFS ile bir yere kadar.

Yani illaki Windows 11 gelecek. Belki başka bir ad ile gelecek ama öyle ya da böyle gelecek. Windows 10X ile bazı şeyleri değiştirmeye başladılar bile. NT çekirdeği ve onun dosya sistemi NTFS çok eskidi ve değiştirilmesi gerekiyor ki bunu yapacaklar ileride.

Öncelikle Windows 11 öyle ya da böyle çıkacak arkadaşlar. Microsoft 50 yıl boyunca Windows 10'u mu geliştirecek sanki. Windows 10 yeni gibi görünen ama temelde eski duran bir işletim sistemi. Kaç senelik NTFS duruyor hala işletim sisteminde. Çok eski ve verimsiz bir dosya sistemi. Bunu değiştirmek için komple sistemi baştan yazmak lazım mesela. Ki NTFS ile bir yere kadar.

Yani illaki Windows 11 gelecek. Belki başka bir ad ile gelecek ama öyle ya da böyle gelecek. Windows 10X ile bazı şeyleri değiştirmeye başladılar bile. NT çekirdeği ve onun dosya sistemi NTFS çok eskidi ve değiştirilmesi gerekiyor ki bunu yapacaklar ileride.
Direk 12 de yapabilirler.

Arkadaşlar arkadaşlar sonsuza kadar Windows 10 kullanamayız. Büyük güncellemeler gelsin ama aradan 5 yıl geçti ve insanlar sıkıldı Windows 10'dan. Bundan dolayı ben yeni bir Windows'a çok uzakta olmadığımızı düşünüyorum. Tahminim Windows 11 değil Windows 12 çıkacağını düşünüyorum.

Yani illaki Windows 11 gelecek. Belki başka bir ad ile gelecek ama öyle ya da böyle gelecek. Windows 10X ile bazı şeyleri değiştirmeye başladılar bile. Nt çekirdeği ve onun dosya sistemi NTFS çok eskidi ve değiştirilmesi gerekiyor ki bunu yapacaklar ileride.

Windows 11 ya da 112 gelmeyecek, onun yerine Windows 10X gelecek, Windows 10X tamamen sıfırdan yazılmış ve yeni dosya sistemi var. Microsoft ilk başta sadece tabletlere çıkaracak ama daha sonra ilerleyen dönemlerde Windows 10'un yerini alacaktır. Bu arada Microsoft artık şu Win32 programların desteğini çekmeli Windows 95'den kalma. Artık UWP'ye geçmekte geç bile kaldı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı