Windows 11 ne zaman çıkacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tıpkı XP ve 7'ye bağlanıldığı gibi, insanlar Windows 10 ile de duygusal bağlar kurmaya başladığında gelecek. Bu sefer de Win 10 daha performanslı denilecek.

Tıpkı XP ve 7'ye bağlanıldığı gibi, insanlar Windows 10 ile de duygusal bağlar kurmaya başladığında gelecek. Bu sefer de Win 10 daha performanslı denilecek.
Yeni sistemde yeni yeni çöplere kucak açar kullanıcılar. Edge, xbox ve silinmeyen öbür zırvaları bile aratacaktır. Arka plan işlem sayısı da 200 olmazsa kullanmam. :)

Duygusallıktan değil, gerçekten performanslı olduğu için onca şey deniliyor. Windows XP, Vista'yı görmüş insanların ağlayarak tutunduğu bir sistem olmuştu...

Windows 8'i görenler ise Windows 7'ye depar atmıştı...

Windows 10 bile çıktığı zamanlarda -ve hatta hala daha yer yer- kararsızlık gösteriyordu, insanların Windows 7'de, Windows 10'un son sürümlerinde ancak alabildiği FPS değerini alması duygusal bağ ya da tesadüf değildir...

Yeni sistemde yeni yeni çöplere kucak açar kullanıcılar. Edge, xbox ve silinmeyen öbür zırvaları bile aratacaktır. Arka plan işlem sayısı da 200 olmazsa kullanmam. :)

Eğer performans ve stabilite istiyorsanız Windows 10 LTSC deneyin derim. Her şey sade, basit, mağaza bile yok...

Şu an bunu kullanıyorum ve acayip memnunum...

Windows 10'un etkileşimli yapısını sevenler olabilir ama ben performans taraftarıyım, 7'de aldığım performansı ancak böyle aldım, tavsiye ederim :)

Windows 10 rolling release bir işletim sistemi, sonrası çıkmayacak.

Duygusallıktan değil, gerçekten performanslı olduğu için onca şey deniliyor. Windows XP, Vista'yı görmüş insanların ağlayarak tutunduğu bir sistem olmuştu...

Windows 10 bile çıktığı zamanlarda -ve hatta hala daha yer yer- kararsızlık gösteriyordu, insanların Windows 7'de, Windows 10'un son sürümlerinde ancak alabildiği FPS değerini alması duygusal bağ ya da tesadüf değildir...

Eğer performans ve stabilite istiyorsanız Windows 10 LTSC deneyin derim. Her şey sade, basit, mağaza bile yok...

Windows 10'un etkileşimli yapısını sevenler olabilir ama ben performans taraftarıyım, 7'de aldığım performansı ancak böyle aldım, tavsiye ederim :)
Arkadaş Windows 7 severler tutturmuş bi arka plan da arka plan. 2-4 GB RAM'iniz varsa kimse size 10'a geçin demiyor zaten. 500 MB RAM kullanımı mı oyunlarda performans azaltıyor? Ama tüm bileşenler daha stabil çalışıyor o ne olacak. 15 saniyede açılan PC 5 saniyede açılıyor.

Onun linki Microsoft'un sitesinde yok ki.
Arkadaş Windows 7 severler tutturmuş bi arka plan da arka plan. 2-4 GB RAM'iniz varsa kimse size 10'a geçin demiyor zaten. 500 MB RAM kullanımı mı oyunlarda performans azaltıyor? Ama tüm bileşenler daha stabil çalışıyor o ne olacak. 15 saniyede açılan PC 5 saniyede açılıyor.
Windows 8.1 daha hızlı açılıyor onu geçelim. Başlat menüsü bile yavaş geliyor. Olay ram kullanımı değil, o kadar işleme ne gerek var biraz verileri az sömürsünler anlamında diyorum. Oyunda işlemci kullanımı daha fazla zaten.

Windows 8.1 daha hızlı açılıyor onu geçelim. Başlat menüsü bile yavaş geliyor. Olay ram kullanımı değil, o kadar işleme ne gerek var biraz verileri az sömürsünler anlamında diyorum. Oyunda işlemci kullanımı daha fazla zaten.
Windows 8.1 ile mi karşılaştırıyoduk ki? 🙂 Neyse hayırlı günler.

Cidden bir bilgisayarın stabil olması ve hızlı çalışması, açılışla mı ilgili?

Windows 10'da oyunlarda performans farkını deneyenlerin paylaşımlarını inceleyin bakalım, henüz yaygınlaşan -ki Microsoft'un normal kullanıcılara önermediği- LTSB ve LTSC paketleri harici Windows 7 ile aradaki FPS farkı kaçmış...

Windows 10, Windows 7'nin yanına yaklaşamadı, uzunca bir süre...

Performans isteyenleri ise ancak LTSB/LTSC sürümleri tatmin etti.

Kusura bakmayın ama "500mb RAM mi yani sorun?!" değil konu. Sistemin yükü sadece RAM'e binmez, tüm donanımlara binen gereksiz yükleri kim çekmek ister? Şahsen performans kaybına sonuna dek karşıyım ve LTSC sürümü olmasa Windows 10'a yaklaşmazdım. Bugün ortaya attıkları kendi oynatıcıları bile düzgün çalışmıyor... Ben ne diye onları yüklü almaya çalışayım ki? DVR bile gelmiyor benim kurduğum Windows 10'da üstelik resmi bir paket, sıfır sıkıntıyla kullanıyorum...

Windows 10'un renkli dünyası başkalarını mutlu ediyor olabilir ama benim aradığım şey stabil ve hızlı bir sistem, Microsoft Store olmasa da olur...

İnternette temiz kalıpları bulmak mümkün. Enterprise lisansınız varsa orijinal kullanmak da öyle :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı