Windows 11 neden kullanılıyor?

Yeni laptop ile Windows 11 geldi 3DMark testinde 8800 puan alıyorum ama bazı oyunlarda 4000 puan alan masaüstümden az FPS alıyor sanki işlemci darboğazı varmış gibi. Windows 11 silip 10 yükkledikten sonra performans artışı gören oldu mu?

Yetmiyor mu arkadaşlar Windows 10 size anlayamadım daha fazla CPU ve RAM kullanan bir makyaj işletim sistemini neden kuruyorsunuz ki bilgisayara? Sanal makine deseniz eyvallah da geri kalanı saçmalık arkadaşlar. Biraz daha vakit geçsin öyle kullanın daha yeni AMD'ye Windows 11'i optimize ettiler siz 9 yıllık PC'ye Windows 11 kuracak olmuşsunuz :D.

Moderatör arkadaş başlığı değiştirmiş ama olsun yapacak bir şey yok kolay gelsin hocam.
Şu dosya gezginindeki sekme olayı yüzünden kullanıyorum daha kolaylık sağlıyor yoksa Windows 10 daha stabil.

Sebeplerim şunlar:
1-) Windows 10 arayüzü çok demode geliyor gözüme.
2-) Minecraft dışında PC oyunları oynamıyorum.
8.nesil Intel i5 8250U +NVIDIA MX130 bir laptopum ve 10.nesil Intel i3 10100F + RTX 3050 bir masaüstüm var. Yani sistemlerim öyle acayip de eski değil ve temel kullanım için yeterli.

3-) ortadaki görev çubuğu ve başlat menüsünü işlevsel buluyorum ve seviyorum.😀

Yeni çıkan işlemci ekran kartı daha iyi performans için Windows 11 öneriyor. Yani Windows 10 önerilen bir RTX ekran kartı desteği sona erilen ve güncelleme vermeyen Windows 7 yazılımı çalışırsak, performans verimliliği büyük düşürmüş olur. FPS düşmesi sorunu yaşayabilir.

Gelecek yılda tüm uygulamalar daha iyi verimlilik artırmak için Win32'den bağımsızlık olmayı hazırlayacak. Örnek paint, ekran alıntısı aracı, kayıt defteri, vb... uygulamaları UWP geldi

Driverlar nasıl sıkıntılı olacak? Win 10'da sıkıntılı değildi de 11'de mi sıkıntılı oldu? BIOS sürümüm güncel, ekran kartı sürücülerim güncel. Diğer tüm sürücüler de güncel. Allah aşkına savunmayın artık şu çöpten işletim sistemini.
Windows işletim sistemlerinin nasıl çalıştığını bilmiyorsun, çok belli. Windows 10 ve 11 driverları farklıdır.

Yetmiyor mu arkadaşlar Windows 10 size anlayamadım daha fazla CPU ve RAM kullanan bir makyaj işletim sistemini neden kuruyorsunuz ki bilgisayara? Sanal makine deseniz eyvallah da geri kalanı saçmalık arkadaşlar. Biraz daha vakit geçsin öyle kullanın daha yeni AMD'ye Windows 11'i optimize ettiler siz 9 yıllık PC'ye Windows 11 kuracak olmuşsunuz :D.

Moderatör arkadaş başlığı değiştirmiş ama olsun yapacak bir şey yok kolay gelsin hocam.
9-10 yıllık pc'ye windows 11 kurma kısmına katılıyorum ama Windows 11 şuan 10'dan daha iyi hocam.

Niye bu kadar tartışıldı bilmiyorum ama elinde sonunda Windows 10'un desteği bitecek ve uygulamalarda haliyle Windows 10'a desteğini kesecek. Ve mecbur Windows 11'e geçeceğiz.
Daha ne kadar Windows 10 kullanacaksınız?

Windows 10'un desteği elbet bitecek.😢 Peki sistemi Windows 11 desteklemeyenler ne yapacak? 🤔 Bir yeni sistem almak öyle kolay değil. 🙂

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı