Windows 11 neden TPM 2.0'ı ve Secure Boot'u zorunlu tutuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim o Linux konusunda da tartışmıştık seninle. Linux iyi tamam da geliştiriciler sahip çıkmıyor. Şimdi ben Linux yüklesem oyunlardan, programlardan mahrum kalırım. Ben de isterdim Linux kullanmayı.
Ne demek sahip çıkmıyor? Steam Deck'in duyurulmasından sonra şimdi de Epic Games, Easy Anti-Cheat'in Linux'a tam destek vereceğini ve Proton/Wine ile de çalışacağını söylüyor. Steam Deck, Arch Linux tabanlı SteamOS kullanacak.

Evet haklısınız Linux çekirdeği farkında olunmasa bile telefonlar da bile yar alıyor ve daha performasnlı sadece Firefox açık olmasına rağmen sistemi daha iyi kullanıyor kanıtı da aşağıda yazıyor. Fan boylara duyurulur (hepsine).

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2021-09-24_22-38-52.png
    Ekran görüntüsü_2021-09-24_22-38-52.png
    69,4 KB · Görüntüleme: 58
  • Ekran görüntüsü_2021-09-24_22-41-40.png
    Ekran görüntüsü_2021-09-24_22-41-40.png
    163,1 KB · Görüntüleme: 61
Arkadaşlar tamam ağlamayın. Kullanmayın olsun bitsin. Yok Microsoft hata yaptı, yok Windows çok güvensiz. Anladık istemiyorsan kullanmazsın. Kullanmak isteyen de kullanmaya devam eder. Sanki adamlar sen bilgisayarı aldığın zaman sana güncelleme sözü verdiler. Burada ağlayanların çoğu da muhtemelen korsan Windows kullanıyor. Adam benim şartlarım bu, işinize gelirse diyor. Nasıl ki Apple bir karar verdiğinde kimse bir şey diyemiyorsa, Android telefonlar her güncellemeyi alamıyorsa Microsoft'un gelecek planı da demek ki güvenlik odaklı. Burada soru sormuşsun ama kimsenin cevabını beğenmiyorsun. Yine kendi bildiğini söylemeye devam ediyorsun. O zaman niye konu açıyorsun?

Geliştiriciler sahip çıkmıyor.

"Linux dağıtımları" kavramı ve konusu konusunda fazlasıyla bilgisizsiniz. Linux dağıtımlarının ayrı geliştiricileri var ve bu geliştiriciler sadece biz kullanalım diye ISO geliştirmiyor. Örneğin Fedora RHEL'in testing versiyonu gibi bir şey. RHEL sunuculara parayla satılan stabil bir Linux dağıtımı iken Fedora daha az stabil olan ücretsiz ve daha çok Desktop için çıkarılmış bir dağıtım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı