TPM 2.0 ve Secure Boot kapalı Windows 11 çalışıyor

Crablee

Hectopat
Selam arkadaşlar, zamanında Windows 10'dan 11'e geçiş yapmak için TPM'i BIOS'tan açmıştım ve sonrasında Windows 11'e geçtim lakin belli bir vakit sonra Valorant oynamaya çalıştığımda Secure Boot ve TPM hatası verdiğini gördüm. Biraz araştırdım ve sonuçlar iç karartıcıydı bir sürü açılmayan bilgisayarlar olmuş Secure Boot'u aktif ettikten sonra. Ben Windows 11 kullanmama rağmen nasıl olduysa şu an bilgisayarımda TPM ve Secure Boot aktif değil. Önceden açtığım bir özellik nasıl olur da Windows 11'e geçtikten sonra kapanmış olabilir? Ben Secure Boot ve TPM'i açtıktan sonra bilgisayarımın açılıp açılmayacağını nasıl anlayabilirim? Disklerim GPT'ymiş, sanırım bu Secure Boot'u açtktan sonra bilgisayarımın açılacağını garantiliyor ama TPM'i açtıktan sonra açılıp açılmayacağını nasıl anlayabilirim? Sizlerin yardımına ihtiyacım var şu an. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kurduktan sonra TPM ve Secure Boot gereksiniminin önemi kalmıyor diye biliyorum. Bana açılması çok normal geldi.

Açılması lazım. İşletim sistemini kitleyecek bir durum yok çünkü.
Hocam sistem bilgileri ekranında BIOS'um UEFI olarak gözüküyor ama BIOS'ta Secure Bootu açmaya çalıştığım ekranda "BIOS UEFI/CSM MODE = CSM" diyor. UEFI diye değiştirsem ne olur
1654971222012.png

UEFI yapın.

UEFI yaptıktan sonra Secure Boot'u değiştirmeye çalışınca System'in Setup Mode hatası veriyor bir de hocam Windows 11 her türlü UEFI'a kurulan bir işletim sistemi değil mi Legacy değil yani ben Windows 11'e geçebildiğime göre BIOS'um Legacy olmadığı anlamına mı geliyor
UEFI yapın.

Hocam biosum UEFI + Legacy diyor bunun anlamı nedir

Son düzenleme:

Geri
Yukarı