Windows 11 oyun performansı iyi mi?

linoxy

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
m.2 SSD (512GB) Sata SSD(250GB)
Ekran kartı
R7 265
Anakart
B550 M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Merhaba değerli Technopat üyeleri bir sorum olacaktı. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdadır sorum ise şudur; Windows 11 Windows 10'a göre oyun performansı daha mı iyi daha mı kötü? Benim bilgisayar özelliklerime göre iyi mi bir performans düşüşü alır mıyım? Ve Windows 11'e geçtikten sonra tekrar Windows 10'a format atmadan dönebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba değerli Technopat üyeleri bir sorum olacaktı. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdadır sorum ise şudur; Windows 11 Windows 10'a göre oyun performansı daha mı iyi daha mı kötü? Benim bilgisayar özelliklerime göre iyi mi bir performans düşüşü alır mıyım? Ve Windows 11'e geçtikten sonra tekrar Windows 10'a format atmadan dönebilir miyim?
Hemen hemen aynı oyun performansları fazla bir şey beklemeyin.

Windows 11 optimizasyonu oyunlarda daha iyi genel olarak ama Win10a göre daha çok RAM tüketiyor haberin olsun RAM'e bağlı oyunlarda ufak düşüşler gozlemleyebilirsin kısaca bazı oyunlarda daha iyi iken bazi oyunlarda 5 10 FPS'lik ufak FPS kaybı yaratabilir

Windows 11 optimizasyonu oyunlarda daha iyi genel olarak ama Win10a göre daha çok RAM tüketiyor haberin olsun RAM'e bağlı oyunlarda ufak düşüşler gozlemleyebilirsin kısaca bazı oyunlarda daha iyi iken bazi oyunlarda 5 10 FPS'lik ufak FPS kaybı yaratabilir
Açıklayıcı yorumun için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar şu anda anlık olarak Windows 11'e geçtim fakat bu görev çubuğunu ben küçük ve ekranın üstünde kullanmaya alışmıştım buna benzer bir ayar göremedim var mıdır bunun bir çözümü bilen var mı?

Son düzenleme:
Açıklayıcı yorumun için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar şu anda anlık olarak Windows 11'e geçtim fakat bu görev çubuğunu ben küçük ve ekranın üstünde kullanmaya alışmıştım buna benzer bir ayar göremedim var mıdır bunun bir çözümü bilen var mı?

Maalesef Görev çubuğunu küçültme ve konumunu değiştirme özelliği henüz sisteme eklenmedi.

İsterseniz 3. parti uygulamalar ile konumunu değiştirebilirsiniz.

Arkadaşlar konuya yeni güncelleme getiriyorum şöyle söyleyeyim Windows 10 da aynı programlar açıkken 5-6 GB RAM tüketirken şu anda 10-11GB RAM tüketiyor yani bilemedim onun haricinde görev çubuğu sorunundan başka bilgisayar açılışta normalde donmazdı ama artık açılışta biraz donuyor falan iyi gibi şu anlık her şey.

Geri
Yukarı