Windows 11 oyun ve program desteği konusunda sorun çıkarır mı?

Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi forumlar. Windows 11'e geçmek istiyorum. Ama program ve oyun desteğini öğrenmem lazım. Forza Horizon 4, CS:GO, MSI Afterburner, Samsung Magician, ETS 2 oyunları ve programlarını destekliyor mu? Ek olarak 10 gün sonra Xbox 9. nesil gamepad alacağım. Destek konusunda sıkıntı çıkarır mı? Anakartımın Bluetooth'unu kullanabilir miyim?

Sıkıntı çıkarmaz. Aksine bende FPS artışı oldu. 5 veya 10 FPS kadar bir artış.

İyi forumlar. Windows 11'e geçmek istiyorum. Ama program ve oyun desteğini öğrenmem lazım. Forza Horizon 4, CS:GO, MSI Afterburner, Samsung Magician, ETS 2 oyunları ve programlarını destekliyor mu? Ek olarak 10 gün sonra Xbox 9. nesil gamepad alacağım. Destek konusunda sıkıntı çıkarır mı? Anakartımın Bluetooth'unu kullanabilir miyim?

Evet, ben hepsini denedim çalışıyorlar. Sıkıntın olmasın.

Hiçbir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Bende Windows 10'da çalışan ne varsa Windows 11'de de çalıştı.
Çoğu Windows 10 sürücüsü Windows 11'de de çalışıyor.
Artıdan oyunlarda da net gözle görülür 10-15 FPS artışı yaşadım.

Aslında çoğu kişinin dillendirerek ağzından esirgemediği uyumsuzluk sorunu, Windows 11 ile birlikte pembe bir yalandan ibaret. Bunun sebebi Windows 11'in aslında Windows 10 ile aynı çekirdeği (NT 10.0) kullanmasıdır. Biz aslında Windows 10'un şu an modifiyeli halini kullanıyoruz. Birçok sitede ve programda işletim sisteminin sürümünün Windows 10 olarak gözükmesinin sebebi budur. Çekirdek aynı olduğu için uyumsuzluk sorunu yaratmayacaktır. Yani Windows 10 kullandığınız bütün programları ve oyunları Windows 11 aynı şekilde açacaktır. Uyumsuzluk muhabbeti aslında milletin ağzına ezber gibi yapışmasının sebebi, Microsoft şu ana kadar çıkardığı bütün sürümlerde çekirdeği hep ayırmıştı. Windows 11 ile birlikte bu artık son buldu. Ancak eğer yükseltme yaparak Windows 11'e geçerseniz işte o zaman uyumsuzluk sorunu yaşarsınız. Yükseltme yapınca driverlar sorun çıkartabiliyor. Bu yüzden temiz kurulum yapmanız lazım.

Microsoft'un cihazlarım kısmının olduğu sayfadan bir görsel.

Eki Görüntüle 1180010
Başka söze gerek yok. @Bushidox gayet net bir şekilde her şeyi açıklamış. (y)

Merhaba Forza Horizon 4 açabildinizmi ben tıklıyorum fakat açılmıyor sadece görev yöneticisine geliyor.

Geri
Yukarı