Windows 11 Pro etkinleştirilirken "0x803FA067" hatası

Ertuğ Eroğlu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler dileyerek cümleme başlayayım. Az önce anakartı değiştirdim ve OEM key kullandığım için haliyle iptal oldu yenisi aldım sağlam lisanstan hemen yolladılar sağ olsunlar fakat aşağıda paylaştığım resimdeki arızayı alıyorum. Acaba benim yaptığım bir yanlışlık mı var, bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ekran görüntüsü 2023-11-29 013507.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler dileyerek cümleme başlayayım. Az önce anakartı değiştirdim ve OEM key kullandığım için haliyle iptal oldu yenisi aldım sağlam lisanstan hemen yolladılar sağ olsunlar fakat aşağıda paylaştığım resimdeki arızayı alıyorum. Acaba benim yaptığım bir yanlışlık mı var, bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Eki Görüntüle 2034761

Öncelikle aldığınız siteden size gelen mailde detaylı bir açıklama yok mu? Ben başka bir siteden almıştım ürünü aldıktan sonra gelen mailde detaylı olarak nasıl etkinleştirmem gerektiği anlatılıyordu ve o şekilde yapınca etkinleştirildi (Telefon üzerinden etkinleştirme seçeneğiyle). Ama doğrudan "Windows'u etkinleştir"e tıklayınca sizin aldığınız hatayı almıştım.

Eki Görüntüle 2034761

Eki Görüntüle 2034761

Keyinizi girdiginizde bu hatayıımı alıyorsun.
Şu an key girilmemiş gözüküyor
Key girdinizde ya oto olarak etkinleşir,
Ya da:
Sonu 08 ve 20 ile biter hata kodu alman gerek bu key aktif/etkinleştirilir
Tekefon sistemi ile microsoftam cıd alarak etkinleştirilir…
03 ve 60 ile biterse key bloke/etkinleştirilemez

Tel ile etkinleştirme:
Baslat>çalıstır>slui 4
Burada 7 rakamlı 9 grup gelecek,
Microsoft destek aranacak, etkinleştirme robotu senden bunları girmeni isteyecek
Eger keyin kabul olursa sana 6 rakamlı 8 grup verecek.
PC'de slui 4 ekranından >onay kinligini gir diyerek gelen ekranda A-H arası kutular gelecek. Microsoft'tan aldığın grupları sırayla buraya giricen ve etkinleştiricen…
NOT: Key hatası mutlaka 08-20 ile bitmeli kesinlikle, aksi ugrasma…

Eki Görüntüle 2034761

OEM Keyi bilmiyorum ama Retail keyim girdiğim gibi etkinleşmişti ayrıca Windows 11 Keyi almanıza gerek yok çünkü sağlam lisansta fiyat farkı bulunuyor bunun yerine Windows 10 Lisans anahtarı alabilirsiniz.

OEM Key'de Retail key gibi girince etkinleşmesi gerekiyordur, sitenin sağ alt kısmında Bize mesaj yazabilirsiniz kısmından iletişime geçmenizi öneririm.

Geri
Yukarı