Windows 11 Pro Insider programından nasıl çıkılır?

Abdullah Nihat

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
5 TB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
İNTEL CORE İ7
Merhaba arkadaşlar Windows 11 Pro Insider programına katıldım ama bundan çıkmak istiyorum. Nasıl çıkabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win+I ile ayarlara girin. Arama kısmına "insider" yazıp Windows İnsider Programı'na tıklayın. Orada işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Bir Öneri: Burada gerekmiyor ama söylemiş olayım i7 işlemci değildir. Hangi i7? i7 9700k'mı, başka bir tanesi mi?

Win+ı ile ayarlara girin. Arama kısmına "Insider" yazıp Windows Insider programı'na tıklayın. Orada işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Bir öneri: Burada gerekmiyor ama söylemiş olayım i7 işlemci değildir. Hangi i7? i7 9700K'mı, başka bir tanesi mi?

Tüm her şeyi denedim oradan ama çıkmadı Insider'den birçok veri ve oyun mevcut format atıp tekrar yüklemek istemediğim için yazdım

Önerin için teşekkür ederim biliyorum uğraşmamak adına öyle yazmıştım.
16 GB RAM.
Micron_2210 1 TB ve Samsung SSD 870 QVO 4 TB.
NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB.
Intel Core i7-10750H

Windows Insider Programına katıldıysanız ve cihazınız Windows Insider derlemesine sahipse çıkış için iki farklı yol vardır;

1) Canary ve Dev kanallarından ayrılmak
Cihaz, Dev ya da Canary kanalı derlemelerini yüklediyse programdan çıkmak için makinenize Windows'un genel kullanımda ki sürümünü kurmanız gerekir.

2) Beta, Sürüm önizleme kanallarından ayrılmak
Cihaz, beta ya da sürüm önizleme kanalı derlemelerini yüklediyse kanaldan çıkmak için Windows'un sonra ki özellik güncellemesinin yayınlanmasını beklemeniz gerekir, bu zamana kadar güvenliğiniz için cihazınız Insider Preview derlemelerini almaya devam eder. Sonra ki özellik güncellemesi yayınlandığında güncelleme yaparak Insider Preview derlemerlini bırakabilirsiniz.

Not: Güncelleme gereği olarak dosya kaybı yaşamadan Windows, düşük bir yapıdan yüksek bir yapıya yapılan yükseltmeleri destekler fakat yüksek bir yapıdan düşük bir yapıya yükseltme yollarının desteklemez. Dev ve Canary derlemeleri, RTM sürümden daha yüksek yapı numarasına sahip olduğu için ana sürüme dosya kaybı yaşanmadan yükseltme yapılmamasının nedeni budur.

Tüm her şeyi denedim oradan ama çıkmadı Insider'den birçok veri ve oyun mevcut format atıp tekrar yüklemek istemediğim için yazdım

Önerin için teşekkür ederim biliyorum uğraşmamak adına öyle yazmıştım.
16 GB RAM.
Micron_2210 1 TB ve Samsung SSD 870 QVO 4 TB.
NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB.
Intel Core i7-10750H

Hocam Oyunlar Windows'a kurulu olan diskte değilse doğrulama yaparak tekrardan oynayabilirsiniz isterseniz Farklı diske taşıyın doğrularsınız benim öyle en azından Setuplar ve oyunlarım D diskinde duruyor format attıktan sonra oyunları doğruluyorum ve programları da indirilenler klasörümden kuruyorum.

Windows Insider Programına katıldıysanız ve cihazınız Windows Insider derlemesine sahipse çıkış için iki farklı yol vardır;

1) Canary ve Dev kanallarından ayrılmak
Cihaz, Dev ya da Canary kanalı derlemelerini yüklediyse programdan çıkmak için makinenize Windows'un genel kullanımda ki sürümünü kurmanız gerekir.

2) Beta, Sürüm önizleme kanallarından ayrılmak
Cihaz, beta ya da sürüm önizleme kanalı derlemelerini yüklediyse kanaldan çıkmak için Windows'un sonra ki özellik güncellemesinin yayınlanmasını beklemeniz gerekir, bu zamana kadar güvenliğiniz için cihazınız Insider Preview derlemelerini almaya devam eder. Sonra ki özellik güncellemesi yayınlandığında güncelleme yaparak Insider Preview derlemerlini bırakabilirsiniz.

Not: Güncelleme gereği olarak dosya kaybı yaşamadan Windows, düşük bir yapıdan yüksek bir yapıya yapılan yükseltmeleri destekler fakat yüksek bir yapıdan düşük bir yapıya yükseltme yollarının desteklemez. Dev ve Canary derlemeleri, RTM sürümden daha yüksek yapı numarasına sahip olduğu için ana sürüme dosya kaybı yaşanmadan yükseltme yapılmamasının nedeni budur.
Teşekkür ederim.

Hocam Oyunlar Windows'a kurulu olan diskte değilse doğrulama yaparak tekrardan oynayabilirsiniz isterseniz Farklı diske taşıyın doğrularsınız benim öyle en azından Setuplar ve oyunlarım D diskinde duruyor format attıktan sonra oyunları doğruluyorum ve programları da indirilenler klasörümden kuruyorum.
Teşekkür ederim temiz kurulum yapmak durumunda kaldım

Geri
Yukarı