Windows 11 RAM kullanım değerleri nasıl?

GTX 970

Decapat
Windows 11 21H2 performans sürümü kurdum. Açıkçası Windows 10'dan daha iyi performans alıyorum. Ama yine de Windows 10 arasında kararsız kaldım. 8 GB RAM ile kullanıyorum. Ekte RAM kullanım değerleri bulunuyor. Sizce normal mi? Arkada Spotify, Google ve Discord açık. Ayrıyeten boşta 1,4 GB bazen 1,2 GB RAM civarı kullanıyor.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    75,9 KB · Görüntüleme: 48
Şimdi normal aslında fakat RAM'iniz 16 değilse Windows 11 kurmanızı önermem RAM miktarınız 30 ve üstüyse sıkıntı olabilir. Boştayken bile 1.4 GB kullanması oyun oynarken 5-6 GB'a kadar çıkacağı anlamına gelir. Yani benim düşüncemle Windows 10'a geri dönmeniz daha sağlıklı olacaktır. Windows 10 da RAM miktarınızın ne kadar olduğunu da söyleyebilir misiniz? Çünkü ilk günlerde bana da öyle gelmişti sonradan Windows 11 de kasmalar başlaması olağandır.

Şimdi normal aslında fakat RAM'iniz 16 değilse Windows 11 kurmanızı önermem RAM miktarınız 30 ve üstüyse sıkıntı olabilir. Boştayken bile 1.4 GB kullanması oyun oynarken 5-6 GB'a kadar çıkacağı anlamına gelir. Yani benim düşüncemle Windows 10'a geri dönmeniz daha sağlıklı olacaktır. Windows 10 da RAM miktarınızın ne kadar olduğunu da söyleyebilir misiniz? Çünkü ilk günlerde bana da öyle gelmişti sonradan Windows 11 de kasmalar başlaması olağandır.

Hocam bende Windows 10'da boşta iken %100 CPU kullanıyordu. Ve 2 GB RAM kullanıyordu. LoL çok yüksek ayarlar da 30 40 FPS alıyorken Windows 11'de 80 90 alıyorum. Arkada Google ve LoL açık 4,5 GB RAM civarı kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı