Çözüldü Windows 11 Realtek Audio Console uygulaması açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HopeIess

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bir kaç ay önce windows 10 ile devam ettiğim bilgisayarım da Logitech G332 kulaklıkta sorunum yoktu. Windows 11 yükledikten sonra jak giriş çıkışlarda ilk eklediğim resimdeki hatayı verdi. Microsoft mağazasına giriş yaptığımda uygulama yüklü gibi gözüküyor. İndir dediğimde ise hata veriyor. Verdiği hata 2. resimde ekledim. İnternetten araştırdım her şeyi denedim ama bir türlü beceremiyorum. Asıl sorun şu bilgisayar oyunlarında ses kalitesi değişti ve mikrofondaki sesim asla karşıya gitmiyor ayarlardan hepsini tek tek değiştirdim denedim ama asla düzelmedi. Sorunları gider vs onların hepsini yaptım ama olmuyor. Bilgisayarım Monster Abra A7 V11.2.2 17,3" Oyun Bilgisayarı

Bilgisayarı aldığımda Windows 10 yüklü halde geldi. Sonra güncellemeyle birlikte Windows 11 e döndü. Yardımınızı esirgemeyin..

Dosya Ekleri

• sorun.png
    sorun.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 199
  • sorun 2.png
    sorun 2.png
    110,3 KB · Görüntüleme: 135
Çözüm
Sürücüyü ve uygulamayı tamamen kaldırın ve tekrar kurun. Mümkünse Revo Uninstaller ile kaldırın. Bende de başka bir ses sorunu olmuştu. Bazen eski sürücü sürümüne dönmek de çözüm olabiliyor.
Merhaba, birkaç ay önce Windows 10 ile devam ettiğim bilgisayarım da Logitech G332 kulaklıkta sorunum yoktu. Windows 11 yükledikten sonra jak giriş çıkışlarda ilk eklediğim resimdeki hatayı verdi. Microsoft mağazasına giriş yaptığımda uygulama yüklü gibi gözüküyor. İndir dediğimde ise hata veriyor. Verdiği hata 2. resimde ekledim. İnternetten araştırdım her şeyi denedim ama bir türlü beceremiyorum. Asıl sorun şu bilgisayar oyunlarında ses kalitesi değişti ve mikrofondaki sesim asla karşıya gitmiyor ayarlardan hepsini tek tek değiştirdim denedim ama asla düzelmedi. Sorunları gider vs onların hepsini yaptım ama olmuyor. Bilgisayarım Monster Abra A7 V11.2.2 17,3" Oyun Bilgisayarı

Bilgisayarı aldığımda Windows 10 yüklü halde geldi. Sonra güncellemeyle birlikte Windows 11'e döndü. Yardımınızı esirgemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile defalarca çözdüm hocam forumdan bir arkadaşın videosu güvenilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile defalarca çözdüm hocam forumdan bir arkadaşın videosu güvenilir.
Çok teşekkür ederim fakat resmi olmayan bir sürücü diyor. Bir de windows 10 yüklü videodaki arkadaşta. Ben pek güvenemiyorum böyle şeylerde başka seçeneğim yok mu acaba :(

Bilmiyorum hocam bende de aynı şekildeydi böyle çözdüm bir sıkıntısı yok.
Monster'in sitesinde bu ses driverini buldum deneyebilirsiniz.

Bakıyorum hemen teşekkür ederim.

Sürücüyü ve uygulamayı tamamen kaldırın ve tekrar kurun. Mümkünse Revo Uninstaller ile kaldırın. Bende de başka bir ses sorunu olmuştu. Bazen eski sürücü sürümüne dönmek de çözüm olabiliyor.

Eğer yukarıdaki arkadaşın çözümü olmazsa bunu deneyeceğim teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim bu arada kurmadan önce Microsoft Store'den indirdiğinizi silin.

Dediğiniz şeyi indirdim ancak hataları gene verdi.

Hataları verdikten sonra bütün ses şeylerini sildim artık hata vermiyor.

Mikrofonda düzeldi anladığım kadarıyla. Bu sorunun neden kaynaklandığını asla anlamadım ve aylarca uğraşıyordum tamamen sildim her şeyi düzeldi. Peki anlamadığım şey şu an nasıl çalışıyor ses uygulamaları vs olmadan. Zaten driver yüklü gelmişti. Kaldırdığımda bütün sistemleri nasıl düzelebiliyor ve kulaklık sistemleri düzeliyor?

Dediğiniz şeyi indirdim ancak hataları gene verdi.

Hataları verdikten sonra bütün ses şeylerini sildim artık hata vermiyor.

Mikrofonda düzeldi anladığım kadarıyla. Bu sorunun neden kaynaklandığını asla anlamadım ve aylarca uğraşıyordum tamamen sildim her şeyi düzeldi. Peki anlamadığım şey şu an nasıl çalışıyor ses uygulamaları vs olmadan. Zaten driver yüklü gelmişti. Kaldırdığımda bütün sistemleri nasıl düzelebiliyor ve kulaklık sistemleri düzeliyor?
Muhtemelen tekrar yüklemeye çalışır çünkü internete bağlı. Arkadaşın attığı sitedekini indirip yine kurabilirsiniz. Açıkçası yeni sürümdür ve sorun yapmıştır. Şimdi ise driver olmadan ses kartından direkt ses veriyor diye düşünüyorum.

Çok sağ olun ikinizden de Allah razı olsun vallahi. Bir şey indirmeyi düşünmüyorum bu saaten sonra şurada iki oyun zevkim vardı aylarca burnumdan geldi bir sorun olursa sizleri gene rahatsız ederim sorun olmazsa sizin için de tabi. tekrardan teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı