Çözüldü Windows 11 Release Preview Channel dışında seçilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arıkan Erdem

Hectopat
Windows 10'u lisanslı 64 Bit olarak kullanıyorum. Önceden beta programlarına katılmayı seven ve merak eden birisi olarak Windows 11'i yüklemekte zorluk çekiyorum. Daha önceden Windows Insider Build'e katıldım lakin, Channel seçerken dev Channel'ı seçmemişim. Farklı Microsoft hesaplarıyla tekrar Insider programına katılmayı denedim ancak bu sefer Channel seçtirmedi. İşe yaramayınca Windows 10'u hard diskteki dosyaları korumak şartıyla tekrar yükledim anca bu da işe yaramadı. Nasıl developer Channel'a geçiş yapabilirim? Windows 11'i flash bellek kullanmadan yüklemenin farklı bir yolu var mıdır? (yanımda sadece 4 GB flash bellek var)
Palit RTX 3070 Gaming Pro OC, Ryzen 5 3600X, MSI B350 PC Mate kullanıyorum.

Büyük ihtimalle TPM gereksinimini karşılamadığınız için Dev Channel seçeneği çıkmıyor. BIOS'a girip AMD fTPM isimli bir ayar arayın ve etkinleştirin. Sonrasında sorunun çözülmesi gerekiyor.

Windows Update yoluyla Developer Insider geçişleri kısıtlandı. Sadece 24'ünden önce Dev kanalına katılmış PC'ler ve sistem gereksinimleri tam anlamıyla yetenler geçebiliyor. ISO dosyası aracılığıyla geçiş yapabilirsiniz. Bellek kullanmadan da halledebilirsiniz. Güncelleştirme gibi yüklenir.
Windows 11 ISO Türkçe İndirme Linkleri (Tüm Sistemlere Kurulabilir)

Windows Update yoluyla Developer Insider geçişleri kapatıldı. ISO dosyası aracılığıyla geçiş yapabilirsiniz. Bellek kullanmadan da yüklenebilir. Güncelleştirme gibi yüklenir.
Windows 11 ISO Türkçe İndirme Linkleri (Tüm Sistemlere Kurulabilir)
Yanlış bilgi vermeyin. Windows Update ile hala Dev Channel'a geçiş yapılabiliyor fakat sistemin Windows 11 minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Buna TPM 2.0 gereksinimi de dahil. Çoğunlukla da sistemde gömülü TPM veya Firmware TPM olsa bile kapalı oluyor, BIOS'tan açmak yeterli oluyor.

Yanlış bilgi vermeyin. Windows Update ile hala Dev Channel'a geçiş yapılabiliyor fakat sistemin Windows 11 minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Buna TPM 2.0 gereksinimi de dahil. Çoğunlukla da sistemde gömülü TPM veya Firmware TPM olsa bile kapalı oluyor, BIOS'tan açmak yeterli oluyor.
Haklısınız. Ufak bir düzenleme yaptım.

Hocam nedense windows 11 de geliştirici kanalına katıldım başka insider ayarını seçemiyorum.

Büyük ihtimalle TPM gereksinimini karşılamadığınız için Dev Channel seçeneği çıkmıyor. BIOS'a girip AMD fTPM isimli bir ayar arayın ve etkinleştirin. Sonrasında sorunun çözülmesi gerekiyor.
registry editor'dan dev channel'a geçmesini sağladım ve oldu. Şu an yükleniyor gösteriyor ama daha akıbeti belli değil.
The PC must support TPM 2.0.

The PC must support Secure Boot.

Hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

Registry Editor'dan dev Channel'a geçmesini sağladım ve oldu. Şu an yükleniyor gösteriyor ama daha akıbeti belli değil.
The PC must Support TPM 2.0.

The PC must Support Secure Boot.

Hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

BIOS'dan Secure Boot ayarını aktif edip yine BIOS'dan TPM 2.0 ayarını da işlemcinin markası AMD olduğu için bu rehber ile aktif edersen sorunun çözülecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'dan Secure Boot ayarını aktif edip yine BIOS'dan TPM 2.0 ayarını da işlemcinin markası AMD olduğu için bu rehber ile aktif edersen sorunun çözülecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
TPM'i aktif ettim. Sıra Secure Boot'ta :D

Yeni konular

Geri
Yukarı