Çözüldü Windows 11 Release Preview Channel dışında seçilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arıkan Erdem

Hectopat
Windows 10'u lisanslı 64 Bit olarak kullanıyorum. Önceden beta programlarına katılmayı seven ve merak eden birisi olarak Windows 11'i yüklemekte zorluk çekiyorum. Daha önceden Windows Insider Build'e katıldım lakin, Channel seçerken dev Channel'ı seçmemişim. Farklı Microsoft hesaplarıyla tekrar Insider programına katılmayı denedim ancak bu sefer Channel seçtirmedi. İşe yaramayınca Windows 10'u hard diskteki dosyaları korumak şartıyla tekrar yükledim anca bu da işe yaramadı. Nasıl developer Channel'a geçiş yapabilirim? Windows 11'i flash bellek kullanmadan yüklemenin farklı bir yolu var mıdır? (yanımda sadece 4 GB flash bellek var)
Palit RTX 3070 Gaming Pro OC, Ryzen 5 3600X, MSI B350 PC Mate kullanıyorum.

Onu da anlatayım yapman gerekenler şunlar:
BIOS'a gir basit menü açılırsa gelişmiş menüye gir orada ya Boot sekmesinde ya da secure sekmesinden Secure Boot sekmesini enable yap. Sorunun çözülecektir.

Çözümü yazdım. Bakarsanız sevinirim.
Secure Boot’a alıyorum, ayarları kaydedip tekrar başladığında BIOSU tekrar görüyorum. Windows’a geçemiyorum.

Bu arada sadece UEFI'da Secure Boot açabiliyorum.

Hayır yok.

Peki Windows'dan başlatmayı tekrar denesenize klâsik Türk mantığı belki başlar.
Bu arada sadece UEFI'da Secure Boot açabiliyorum.

Hayır yok.

Benim dediğim olmazsa belki BIOS işletim sistemi seçeneklerini sıfırlamıştır Windows ilk sırada mı bir bakın ilk sırada değilse ilk sıraya alın.

Registry Editor'dan dev Channel'a geçmesini sağladım ve oldu. Şu an yükleniyor gösteriyor ama daha akıbeti belli değil.
The PC must Support TPM 2.0.

The PC must Support Secure Boot.

Hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

Registry editorden dev Channel'a gecisi nasıl yaptiniz anlatma şansınız ya da bir link verme şansınız var mı?

Çözüm
Secure Boot'u açmam için UEFI moduna geçmem gerekiyor. Şu an kullandığı BIOS modu legacy. UEFI modunda geçtiğimde Windows'u göremiyorum.

UEFI with CSM'e geçmeyi deneyin bu seçenek hem UEFI hem legacy olarak kurulmuş olan Windows sürümleri gösterir.

Geri
Yukarı