Windows 11 sanal makine platformu açılmalı mı?

RDem47

Centipat
Daha fazla  
Windows 11 de sanal makine platformu gibi bir ayar gördüm. Bu ayar açılmalı mı ve ne işe yarıyor?

Maviyle işaretlediğim özellik.

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-07_182250517.png
    resim_2023-12-07_182250517.png
    112,8 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 de sanal makine platformu gibi bir ayar gördüm. Bu ayar açılmalı mı ve ne işe yarıyor?

Maviyle işaretlediğim özellik.
vdse girmene yarıyor herhalde (karıştırmışım pardon)

Son düzenleme:
Wsa ve WSL2 nedir açıklayabilir misiniz
Windows Subsystem for Linux 2. Uygulama geliştiricileri genelde Linux programlarını test etmek için kullanıyor geliştirici değilsen işine yarayacağını düşünmüyorum. WSA ise Windows Subsystem for Android. Bazı belirli Android uygulamaları açmak için kullanılıyor.

Sizce açık kalmalı mı?
Cihazı gün içinde normal aktivite veya oyun için kullanıyorsan hayır açık kalmasını önermiyorum.

Windows subsystem for Linux 2. uygulama geliştiricileri genelde Linux programlarını test etmek için kullanıyor geliştirici değilsen işine yarayacağını düşünmüyorum. Wsa ise Windows subsystem for Android. Bazı belirli Android uygulamaları açmak için kullanılıyor.

Cihazı gün içinde normal aktivite veya oyun için kullanıyorsan hayır açık kalmasını önermiyorum.

Anladım. Oyun için kullanıyorum açıkladığın için teşekkürler kapatıyorum özelliği.

Sanallaştırma özelliğini açıyor. Genelde wsa ve WSL2 için kullanılıyor ama oyunlarda performans kayıplarına yol açtığı biliniyor.

Hayır ne alakası var?

Hayır, bu özelliğin kendisi performansı düşürmez, makalede bahsedilen olay, sanallaştırma tabanlı güvenlik (hvci) dediğimiz Defender'dan kapatılan özellik.

Kendisi WSL, wsa, Hyper-V, Defender application guard, sandbox vb. Windows özellikleri, emülatörler ve sanal makineler için kullanılır, bu özellikleri kullanıyorsanız açmanızı da isteyecektir ayrıca.

Geri
Yukarı