Windows 11 SE incelemesi

Merhaba!
Bugün Windows 11 SE incelemesi ile sizlerleyim. Öncelikle şuradan başlayım.

Windows 11 SE nedir?

Windows 11 SE Microsoft'un iş ve öğrenciler için geliştirdiği bir sürümdür. Bu sürüm Windows 11 Pro'nun bulut tabanlı ve hafifletilmiş yani "Lite" versiyonudur. Sistem gereksinimleri yetmeyen bir bilgisayar bile kaldırabilir.

Windows 11 SE'de neler yapabilir veya deneyimleyebiliriz?

Bu sürümde öğrencilere yönelik ve Microsoft'un mağazandan izin verdiği programları kullanabilirsiniz. Yani dışarıdan bir uygulama yüklemenize okul yöneticinizin izin verdiği programları kurabilirsiniz. Eğer dışarıdan bir program yüklemeye kalkarsanız, hata verir ve çalıştırmaz "ben kurulum yolu ile yükselttiğim için önceden yüklü Steam, Chrome, Unity vb programlar çalışıyor. Fakat program kurmaya çalıştığımda hata veriyor.

RAM ve CPU kullanımı boşta nasıl?

Ben Intel Core 2 Quad T660 3 GB RAM sisteme kurdum. Ona rağmen boşra RAM kullanımı 1,6 GB ile 1,8 GB arasında ve CPU kullanımı 8/100 gibi bir rakamda. Yani normal Windows 11'e nazaran çok iyi. Eğer düşük sistem bir bilgisayarınız varsa ve Windows 11 deneyimini kullanmak istiyorsanız kesinlikle kurmanızı öneririm. Artık programlar ve Windows normal Windows 11'e nazaran daha hızlı açılıyor. Toplamda 5 uygulama arkada çalışırken 2,5 GB RAM kullanıyor ve işlemcinin 63/100'ünü kullanıyor."benim sistemimde. Sizinkini bilemem."

Uygulamalarda değişiklikler var mı?

Şu anlık yok. Normal sürüm ile aynı.

Benim diyeceklerim bu kadar. Eğer bu sürümü beğendiyseniz kurabilirsiniz. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Görseller:

1637305224809.png

1637305359472.png

1637306423791.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı