Windows 11 Secure Boot yüzünden Valorant'a erişilmiyor

WhyShy

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11'e güncelledikten sonra Secure Boot sorunu yasıyorum. Valorant'a ve FACEIT gibi uygulama ve oyunlara giremiyorum. Fakat BIOS'tan Secure Boot kısmını enable yaptım ve TPM de 2.0 ayarında. Ayrıca CSM kısmını enabled ve disabled yapıp denesem de sorunu cözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'e güncelledikten sonra Secure Boot sorunu yasıyorum. Valorant'a ve FACEIT gibi uygulama ve oyunlara giremiyorum. Fakat BIOS'tan Secure Boot kısmını enable yaptım ve TPM de 2.0 ayarında. Ayrıca CSM kısmını enabled ve disabled yapıp denesem de sorunu cözemedim. Yardımcı olur musunuz?

CSM ayarını disable yaptıktan sonra aşağıda Secure Boot kısmı açılacak oraya girince Secure Boot'u enabled yap.

CSM ayarını disable yaptıktan sonra aşağıda Secure Boot kısmı açılacak oraya girince Secure Boot'u enabled yap.

Denedim olmadı

Secure Boot kısmında seçeneklerden "Custom" yap önce. Sonra "key management" yere gir. Orada aşağıda "platform key(pk)" seç ve "Update" de. Save yap tekrar başlat. Olması gerek bu şekilde.
Not: CSM ayarı disable olması gerek.

Ben de secenekler kısmı yok sadece enabled ve disabled var. Ama platform keyi Update yapip yeniden baslattim. Fakat hata verip tekrar BIOS'a atiyor.

Dosya Ekleri

• 78063007-b33e-481e-b7f3-e4c69c3cb25d.jpg
    78063007-b33e-481e-b7f3-e4c69c3cb25d.jpg
    72,5 KB · Görüntüleme: 17
  • 269d2d80-0da7-43bd-8cff-2ff38fd90bd6.jpg
    269d2d80-0da7-43bd-8cff-2ff38fd90bd6.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Ben de secenekler kısmı yok sadece enabled ve disabled var.Ama platform keyi update yapip yeniden baslattim.Fakat hata verip tekrar biosa atiyor.

Denedim olmadı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedim olmadı

Ben de secenekler kısmı yok sadece enabled ve disabled var. Ama platform keyi Update yapip yeniden baslattim. Fakat hata verip tekrar BIOS'a atiyor.
Dostum anakartın Gibabyte marka olduğuna emin misin. Biostar olmasın ? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı