Çözüldü Windows 11 sistem 24H2 güncellemesi sonrası siyah ekran veriyor

• Konuyu başlatan MzSe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 616
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MzSe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows insader programı ismi galiba onu açtım çünkü 24H2 gelmesi için. Sonra Windows birkaç kez yeniden başladı sonrasinda siyah ekranda kaldi. Windows açılma sesi geliyor.

Çözüm
Hocam güvenli modda ayarlardan Windows Update gir güncelleştirme geçmişinden kaldır güncellemeyi.
Ekranda ışık var yani tamamen yok değil. Güvenli modu deneyim birde.

Hocam f8 basarak falan açtım galiba oldu. Laptop klavye ışığı söndü ve açıldı. Bi yeniden başlatayım birde.

Evet düz baslatinca ekran gelmiyor ve laptoptan windows açılma sesi geliyor. Peki güvenli modda ne yapmam lazım?

Ekranda ışık var yani tamamen yok değil. Güvenli modu deneyim birde.

Hocam f8 basarak falan açtım galiba oldu. Laptop klavye ışığı söndü ve açıldı. Bi yeniden başlatayım birde.
Yeniden başlatmadan önce CMD'yi yönetici olarak açın ve SFC /scannow komutunu yazın, tamamlanmasını bekleyin.

Ayrıca Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını da girin.

Yeniden başlatmadan önce CMD'yi yönetici olarak açın ve SFC /scannow komutunu yazın, tamamlanmasını bekleyin.

Ayrıca DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını da girin.

@MzSe bu yazılanları deneyin düzelmezse bilgisayar Güvenli Modda açıldıktan sonra Ekran kartı sürücüsünü kaldırmayı deneyin.

Ayrıca Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını da girin.
Hocam peki ilk dediğiniz ne ise yarıyor? Deniyorum şuan ama.

@MzSe bu yazılanları deneyin düzelmezse bilgisayar Güvenli Modda açıldıktan sonra Ekran kartı sürücüsünü kaldırmayı deneyin.
Hocam nvidiadan ekran kartını guncellesem olur mu?

Hocam peki ilk dediğiniz ne ise yarıyor? Deniyorum şuan ama.

Hocam nvidiadan ekran kartını guncellesem olur mu?
Sorun çıkaran hataları onarıyor. 24H2 insider güncellemesine ben de kayıtlıyım. Aynı sorun benim de başıma geldi. Windows olduğu için yargılamıyorum artık. Bildiğim için direkt düzeltebildim.

Hocam peki ilk dediğiniz ne ise yarıyor? Deniyorum şu an ama.

Hocam NVIDIA'dan ekran kartını guncellesem olur mu?

Güncelleme gelmişse güncelleyin eğer sorun devam ediyorsa DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın sürücü kaynaklıda olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı