Windows 11 sistem boştayken %57 (4.4) GB RAM kullanıyor

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
RAM'im 8 olduğu için League of Legends gibi sistem istemeyen oyunlarda dahi FPS'im 160'lardan 80'lere düşüyor. Zaten oyun açınca RAM kullanımı %90'lara dayanıyor. Bu normal mi sizce? Firefox açtığımda %68 oldu mesela. Eğer normal değil derseniz manuel optimize (debloattı sanırım) şeklinde yine Windows 11 atacağım belki FR33THY'snin hazır ISO'sunu kurarım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Görev Yöneticisi ve rammap değerlerini yükledim.

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    127 KB · Görüntüleme: 20
  • ramm.png
    ramm.png
    61,6 KB · Görüntüleme: 21
  • rammap.png
    rammap.png
    111,2 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
*** Attığın ekran görüntüsüne göre normal görünüyor.
*** Anladığım kadarı ile otomatik başlayıp arka planda çalışan pekçok uygulaman/programın var. Muhtemelen attığın ekranda görünmeyen, işlemler kısmında görünen epey uygulama da vardır.
*** ARA ==> Başlangıç uygulamaları yazarak lg, nvidia gibi vs pek çoğunun windows açılışında başlamasını inaktif ederek performans durumunu tekrar denetle.

*** Attığın ekran görüntüsüne göre normal görünüyor.
*** Anladığım kadarı ile otomatik başlayıp arka planda çalışan pek çok uygulaman/programın var. Muhtemelen attığın ekranda görünmeyen, işlemler kısmında görünen epey uygulama da vardır.
*** Ara ==> başlangıç uygulamaları yazarak LG, NVIDIA gibi vs pek çoğunun Windows açılışında başlamasını inaktif ederek performans durumunu tekrar denetle.

1685821435332.png

Bu uygulamalar var. Blitz'i kapattım SS almadan önce yani Blitz'siz sonuç olarak düşünün. YouTube'da bakıyorum insanların 1.5 GB falan kullanıyor.

Şimdi twinkle tray, MSI Center Pro ve eartrumpet i de Görev Yöneticisi'nden tamamen kapattım 3.6 GB kullanıyor hala.

Eki Görüntüle 1805856

Bu uygulamalar var. Blitz'i kapattım SS almadan önce yani Blitz'siz sonuç olarak düşünün. YouTube'da bakıyorum insanların 1.5 GB falan kullanıyor.
o-o-ohoooo, gayet normal o kadar RAM ve CPU kullanımı. :) Hepsini kapat. İnanıyorum ki orada görünmeyen ''işlem'' tipi pek çok gereksiz .. da vardır. Kapattığın zaman bir sorun olacağını sanmıyorum ama sorun olsa bile önemli değil, zira aynı yerden teker teker ya da topluca hepsini tekrar aktif edebilirsin.

'' glary utilities'' veya ''advanced system care'' programlarından birini kur. Ücretsiz versiyonları yeterli. Otomatik olarak pek çok ayarı ve bilgisayar temizliğini yaparlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı