Windows 11 "sistem gereksinimlerinizi karşılamıyor" hatası

Dostum ben şu şekilde yaptım benim BIOS'um da Windows 7 Boot UEFI sistem şeçilli en son 8'i şeçebilirsin ancak şeçince de ekrana görüntü gelmiyor ya da manuel ile ayar yapıyorsun bende aklıma geldi zaten yüklenmez kesin diye sonra yükseltme ile denedim PC yeniden başlıyınca kapatım PC'yi sonra yeniden Boot'dan denedim olmuyunca yükseltme dosyası ile kur dedim öyle bir an oldu kendi kendine çok karşık geldi ama şimdi ama böyle oldu yükseltmeyi kabul etmiyorsa başka bir şey diyemiceğim.
Anakartım tpmyi nerde bula bilirim ve secrut boot nasıl aça bilirim

Dostum ben şu şekilde yaptım benim BIOS'um da Windows 7 Boot UEFI sistem şeçilli en son 8'i şeçebilirsin ancak şeçince de ekrana görüntü gelmiyor ya da manuel ile ayar yapıyorsun bende aklıma geldi zaten yüklenmez kesin diye sonra yükseltme ile denedim PC yeniden başlıyınca kapatım PC'yi sonra yeniden Boot'dan denedim olmuyunca yükseltme dosyası ile kur dedim öyle bir an oldu kendi kendine çok karşık geldi ama şimdi ama böyle oldu yükseltmeyi kabul etmiyorsa başka bir şey diyemiceğim.
Yükseltim Windows 11 e

Nasıl yaptınız?
sources dosyasındaki appraiserres.dll değiştirdim sonra yüksetmeye başladım biosdan tpm 2.0 açtım sonra setup.exe yi çalıştırdım yükseltim
Windows 11 İso dosyasını flash belleğe yazdıktan sonra aynı hatayı veriyor

Windows 11 "This PC can't run Windows 11​

B360M PRO-VD anakartımda bu​

Son düzenleme:

Bu konudaki iso dosyasını indirip rufus ile uefi olarak yazdırıp format atabilirsiniz.

Bu konudaki iso dosyasını indirip rufus ile uefi olarak yazdırıp format atabilirsiniz.
Eyvallah teşekkürler

Tam kuruluma başladım Home kurayım dedim, tıkladım sistem gereksinimlerinizi karşılamıyor dedi. Ancak sistem gereksimlerim. 10/10

Dostum aşağıda verdiğim linkte Windows 11',n desteklediği Intel işlemci modelleri var. Senin işlemcin bu listede olmadığı için Windows 11 bu bilgisayarı çalıştıramaz hatası alıyorsun. Benim işlemcim de i77700HQ benim işlemcim de listede yok ve ben de Windows 11 bu bilgisayarda çalışmayacak hatası alıyorum.

Ama benim tahminin 7'nci nesil bir i7 işlemcinin Windows 11'i çalıştıracağı yönünde. Destekleyen işlemci türlerine eklemeler yapacaklarını düşünüyorum.

Tam kuruluma başladım Home kurayım dedim, tıkladım sistem gereksinimlerinizi karşılamıyor dedi. Ancak sistem gereksimlerim. 10/10
Dostum aşağıda verdiğim linkte Windows 11',n desteklediği İntel İşlemci modelleri var. Senin işlemcin bu listede olmadığı için windows 11 bu bilgisayarı çalıştıramaz hatası alıyorsun. Benim işlemcim de İ77700HQ benim işlemcim de listede yok ve ben de windows 11 bu bilgisayarda çalışmayacak hatası alıyorum.

Ama benim tahminin 7'nci nesil bir İ7 işlemcinin windows 11'i çalıştıracağı yönünde. Destekleyen işlemci türlerine eklemeler yapacaklarını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı