Windows 11 sisteme uymasa bile yükseltilebilir mi?

Windows 11'i TPM desteği vs. olmadan kullanmak istediğim için Microsoft hesabım yasaklanır mı?

Kendisinin bile Windows 11'e saçma sapan sistem gereksinimleri koyduğundan pişman olup, kendi resmi sitesinde gereksinimleri nasıl bypass edilebileceğini açıklayan koca yürekli Microsoft'un böyle bir şey yapması imkansız.
Sisteme uymazsa kasar.
TPM 2.0 varsa kurarsınız diye biliyorum

Hayır. Windows 10'u kaldıran sistem 11'i rahatlıkla çalıştırabilir. Çünkü iki yazılımda aynı. 11 sadece 10'un güncellemesi. TPM yoksa bypass edilerek kurulabilir.
Bypass ile geçilir. Sistem UEFI ise %78 geçersiniz diye düşünüyorum.

Sistemin UEFI olup olmaması önemli değil. MBR sistemlere de rahatlıkla kurulabilmekte Windows 11.
Yükseltme ile geçmek pek mümkün değil, Rufus üzerinden USB'ye TPM ve Secure Boot'u bypass ederek yazdırın. Kurarken sıfır kurulum yaparak kurarsınız.

Yükseltme ile de geçilebilir, mümkün. Ancak temiz kurulum her yeni Windows sürümüne geçişte en iyisidir. :)
Şu an geçmenin zaten pek de bir anlamı yok (bence). Hatlar düzeltilip daha kullanılabilir bir hale geldiğinde bypass edip geçersiniz. Windows 10 zaten çoğu işinizi görecektir. Görüntüsünden dolayı istiyorsanız YouTube'da Windows 11 tema kurulum videoları var.

Daha ne kadar bekleyeceğiz? Zaten şubat ayında büyük güncelleme geliyor? Windows 12 çıkana kadar bekleyin siz böyle devam...

O nasıl oluyor? Yükseltme aracı bütün sistem gereksinimlerine bakmıyor muydu?

Bypass :)
Rufus ile bypass edilerek USB hazırlanıp, ardından USB içerisinde ki Setup dosyasından geçilebilir.
Veya 2. yöntem ise, Windows 10 ve 11 ISO dosyalarını indirip, ardından iki dosyayı WinRAR ile klasöre çıkarıp, Windows 11 ISO dosyası içerisinde ki "sources" klasöründe ki " install.wim" dosyasını kopyalayıp Windows 10 ISO dosyasında ki "sources" klasörüne yapıştırıp, ardından Windows 10 ISO dosyasından Setup'ı çalıştırıp kurulum yapılabilir. :)

Bypass :)
Rufus ile bypass edilerek USB hazırlanıp, ardından USB içerisinde ki Setup dosyasından geçilebilir.
Veya 2. yöntem ise, Windows 10 ve 11 ISO dosyalarını indirip, ardından iki dosyayı WinRAR ile klasöre çıkarıp, Windows 11 ISO dosyası içerisinde ki "sources" klasöründe ki " install.wim" dosyasını kopyalayıp Windows 10 ISO dosyasında ki "sources" klasörüne yapıştırıp, ardından Windows 10 ISO dosyasından Setup'ı çalıştırıp kurulum yapılabilir. :)
Bir ara bir konudaki arkadaş bu şekilde denemişti ama olmamıştı sanırım. Yine denemekte fayda var.

Bir ara bir konudaki arkadaş bu şekilde denemişti ama olmamıştı sanırım. Yine denemekte fayda var.

Ben tüm sürümlerde denedim oluyor. Lakin yanlış yapan çok, muhtemelen yanlış yapmıştır yapan kişi.

Hatta inanmayacaksınız belki ama Windows Vista kurulumu ile Windows 11 kurdum bu yöntem ile. :)
Windows 7 ile de kurdum Windows 11'i bu yöntemle hatta rehberini yapmıştım linkini bulursam atacağım.

Ben tüm sürümlerde denedim oluyor. Lakin yanlış yapan çok, muhtemelen yanlış yapmıştır yapan kişi.

Hatta inanmayacaksınız belki ama Windows Vista kurulumu ile Windows 11 kurdum bu yöntem ile. :)
Windows 7 ile de kurdum Windows 11'i bu yöntemle hatta rehberini yapmıştım linkini bulursam atacağım.
Evde eski bir bilgisayar var, eve gidince deneyip geri dönüş yapayım.

Kafam karıştı işte Rufus ile ISO dosyası yükleyerek USB'ye yükledim Windows 11'i bypass dediğiniz o mu?
Evde eski bir bilgisayar var, eve gidince deneyip geri dönüş yapayım.

İleride Valorant oynayabilir miyim bir güncelleme vs. gelirse? Yoksa böyle kalacak mı Windows 11 hep?

Bilemiyorum, Microsoft karar değiştirirse gereksinimi kaldırabilir.
İleride Valorant oynayabilir miyim bir güncelleme vs. gelirse? Yoksa böyle kalacak mı Windows 11 hep?
Kafam karıştı işte Rufus ile ISO dosyası yükleyerek USB'ye yükledim Windows 11'i bypass dediğiniz o mu?
Rufus ile yazarken Extented'ı seçeceksiniz, TPM ve Secure Boot'u bypass etmiş olacak.

Geri
Yukarı