Çözüldü Windows 11 SSD kendi kendine doluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRCONNOR

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
İNTEL M.2 512 GB SSD
Dostlar bu sorun bayağı bir süredir var Lenovo IdeaPad Gaming 3 modelini kullanıyorum bazen geçiyor gibi oluyor ama geçmiyor. Bu normal midir? Hafızanın kendi kendine dolması. Arada Windows güncelleme yapıyor filan bunlardan dolayımı yoksa direk SSD değil mi? Sorun var garantim hala devam etmekte. Servise götürmeli miyim?

Çözüm
pagefile.sys, hiberfil.sys vb. dosyalar neden olabilir. WizTree ile diskte neyin yer kapladığını öğrenebilirsiniz.
pagefile.sys, hiberfil.sys vb. dosyalar neden olabilir? Wiztree ile diskte neyin yer kapladığını öğrenebilirsiniz.

Sağ olun hocam bakayım bir eğer değişiklik olursa yazarım buraya wiztree programının linki var mıdır nereden indirebilirim?

pagefile.sys, hiberfil.sys vb. dosyalar neden olabilir? Wiztree ile diskte neyin yer kapladığını öğrenebilirsiniz.

Evet hocam dediğiniz gibi page file 11 GB yer kapılıyor hiberfil 2.9 GB bunları silmem bir sorun oluşturur mu?

Söylediğiniz dosyaları zarar oluşturabilirmiş silmedim ama daha başka gereksiz bir şeyler bayağı yer açıldı sağ olun hocam.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam bakayım bir eğer değişiklik olursa yazarım buraya wiztree programının linki var mıdır nereden indirebilirim?

Evet hocam dediğiniz gibi page file 11 GB yer kapılıyor hiberfil 2.9 GB bunları silmem bir sorun oluşturur mu?

Söylediğiniz dosyaları zarar oluşturabilirmiş silmedim ama daha başka gereksiz bir şeyler bayağı yer açıldı sağ olun hocam.

Hızlı başlatmayı kullanmıyorsanız hiberfil.sys dosyasını aşağıdaki yazılım ile silebilirsiniz. Dilediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz.

pagefile.sys'in boyutu benim bilgisayarımda 2.5 GB yer kaplıyor. Sistemden sisteme değişebilen bir durum, kapatılması tavsiye edilmez. Uygulama ve oyunların çökmesiyle karşılaşabilirsiniz. Yalnız bunu 8 GB vb. boyutlara getirebilirsin. Ufak da olsa yer kazanmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı