Çözüldü Windows 11 sürekli donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
Herkese merhaba, öncelikle. 2 hafta önce Windows 11 yükledim gayet memnunum fakat son 4 gündür günde 1-2 kere donma yapıyor. Mesela Valorant oynarken Alt Tab'a falan atınca veya bir şeyle ilgilenirken bir de donuyor. Mouse hareket ediyor fakat her şey donuyor mecbur olarak bilgisayarın PSU düğmesinden kapatıp açıyorum. Ne yapmam lazım? Güzel cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, öncelikle. 2 hafta önce Windows 11 yükledim gayet memnunum fakat son 4 gündür günde 1-2 kere donma yapıyor. Mesela Valorant oynarken Alt Tab'a falan atınca veya bir şeyle ilgilenirken bir de donuyor. Mouse hareket ediyor fakat her şey donuyor mecbur olarak bilgisayarın PSU düğmesinden kapatıp açıyorum. Ne yapmam lazım? Güzel cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu bende yaşadım nedenini bilmiyorum ama SSD'den olduğunu düşünüyorum Windows 8.1e geçiş yaptım çok rahatım hatta bilgisayar açıldığında sanki HDD ile çalışıyormuş gibi bekletiyor 10 saniye sonra kendine geliyor 😀

Bilgisayarın Windows 11'de çok zorlanıyor olabilir sistem özelliklerini atar mısın?

Güncellemeleri kontrol ediniz. SSD ya da HDD sağlığını kontrol ediniz.

Bilgisayarın Windows 11'de çok zorlanıyor olabilir sistem özelliklerini atar mısın?

ASUS 1660 Super.
Ryzen 5 3500X
B450M Dragon.
16 GB RAM
Bilgisayar özelliklerimin kötü olduğu düşünmüyorum ve SSD kullanıyorum.

Güncellemeleri kontrol ediniz. SSD ya da HDD sağlığını kontrol ediniz.

Teşekkürler hocam SSD kullanıyorum sonuçları atarım.

Aynı sorunu bende yaşadım nedenini bilmiyorum ama SSD'den olduğunu düşünüyorum Windows 8.1e geçiş yaptım çok rahatım hatta bilgisayar açıldığında sanki HDD ile çalışıyormuş gibi bekletiyor 10 saniye sonra kendine geliyor 😀
SSD kullanıyorum sağlık değerlerini ölçüp paylaşırım en kötü w10 döneceğim hocam

Benim SSD 5 yıllık 100TB geçmişi var hey yavrum hey açılışta %100 oluyor sonra kendine geliyor.

Bu ayarı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp dener misiniz?

@EraY Dnz

Dosya Ekleri

• ekran1.jpg
    ekran1.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 411
Artı -1 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı