Windows 11 Super Lite ISO'su güvenilir midir?

Windows 10 Lite'ya da Windows 11 Lite gibi sürümleri bende önceki bilgisayarımda çok kullanırdım ama artık gerek duymuyorum. Bunlar yerine gidip Windows 10 LTSB kullanabilirsiniz. Sistem 1 GB bellek tüketiyor sadece ve CPU kullanımı neredeyse olmuyordu bile. En güvenlisi.
Edit: Windows 11 LTSC de varmış aşağıya bir video bırakıyorum. Yeniden bir edit. ISO dosyası Microsoft'un resmi dosyası değil. 10 olan sadece resmi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 Lite'ya da Windows 11 Lite gibi sürümleri bende önceki bilgisayarımda çok kullanırdım ama artık gerek duymuyorum. Bunlar yerine gidip Windows 10 LTSB kullanabilirsiniz. Sistem 1 GB bellek tüketiyor sadece ve CPU kullanımı neredeyse olmuyordu bile. En güvenlisi.
Edit: Windows 11 LTSC de varmış aşağıya bir video bırakıyorum. Yeniden bir edit. ISO dosyası Microsoft'un resmi dosyası değil. 10 olan sadece resmi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Saol reis aradığım cevap

LTSC sürüm iş adamları için. Ayrıca ISO dosyasını Microsoft sunucuları hariç hiçbir yerden indirmeyin, indirilmesini önermeyin. Bu arkadaşın yapabileceği en iyi şey Windows 7 veya 8.1 Home kurup kullanmak. Böyle eski bir bilgisayardan yüksek performans beklemek hata. En azından RAM yükseltmesi yapması lazım. Ama arkadaşın daha Türkiye ekonomisinden haberi yok. Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor ama en azından 1 tane 16 GB lık USB almak zor değil.

Saol reis aradığım cevap
Aradığın cevap? Sen resmi olmayan bir ISO kurmak istedin biz de sana cevabını verdik. Daha Türkiye ekonomisinden haberin yok burada gelip en ucuz şeyleri arıyorsun. Senin yapabileceğin en iyi şey Windows 7 veya 8.1 Home kurmak. LTSC sürüm önermesini biz de biliyoruz herhalde. Ama LTSC sürümler kurumsaldır, bir sürü güvenlik açığı barındırır ve Enterprise lisansınız yok. Siz şimdi paranız yok diye enterprise da almayıp crack yapacaksınız. Crack yapınca da Updateleriniz sorun çıkartacak. Zaten KMS sunucuya bağlandığınız için tüm verileriniz başkalarının eline geçecek. YouTube, İnstagram, tiktok botu olmanızı saymıyorum bile. Kısacası ya bizim dediğimizi yaparsınız ya da bilgisayarı elinize alır verileri kaybedersiniz.

LTSC sürüm iş adamları için. Ayrıca ISO dosyasını Microsoft sunucuları hariç hiçbir yerden indirmeyin, indirilmesini önermeyin. Bu arkadaşın yapabileceği en iyi şey Windows 7 veya 8.1 Home kurup kullanmak. Böyle eski bir bilgisayardan yüksek performans beklemek hata. En azından RAM yükseltmesi yapması lazım. Ama arkadaşın daha Türkiye ekonomisinden haberi yok. Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor ama en azından 1 tane 16 GB'lık USB almak zor değil.

Sadece bir soru sormuştum ve cahile çıktım her insanın durumu aynı değil bunu da düşünmelisin.

LTSC sürüm iş adamları için. Ayrıca ISO dosyasını Microsoft sunucuları hariç hiçbir yerden indirmeyin, indirilmesini önermeyin. Bu arkadaşın yapabileceği en iyi şey Windows 7 veya 8.1 Home kurup kullanmak. Böyle eski bir bilgisayardan yüksek performans beklemek hata. En azından RAM yükseltmesi yapması lazım. Ama arkadaşın daha Türkiye ekonomisinden haberi yok. Türkiye ekonomisi kötüye gidiyor ama en azından 1 tane 16 GB'lık USB almak zor değil.

Aradığın cevap? Sen resmi olmayan bir ISO kurmak istedin biz de sana cevabını verdik. Daha Türkiye ekonomisinden haberin yok burada gelip en ucuz şeyleri arıyorsun. Senin yapabileceğin en iyi şey Windows 7 veya 8.1 Home kurmak. LTSC sürüm önermesini biz de biliyoruz herhalde. Ama LTSC sürümler kurumsaldır, bir sürü güvenlik açığı barındırır ve Enterprise lisansınız yok. Siz şimdi paranız yok diye Enterprise da almayıp crack yapacaksınız. Crack yapınca da updateleriniz sorun çıkartacak. Zaten KMS sunucuya bağlandığınız için tüm verileriniz başkalarının eline geçecek. YouTube, Instagram, TikTok botu olmanızı saymıyorum bile. Kısacası ya bizim dediğimizi yaparsınız ya da bilgisayarı elinize alır verileri kaybedersiniz.

Bu konu artık umurumda değil çünkü Windows 11'e geçiyorum.

Sadece bir soru sormuştum ve cahile çıktım her insanın durumu aynı değil bunu da düşünmelisin.

O sistemle mi? Hayatının hatasını yaparsın. Senin sistemin + Windows 11 = tonlarca hata, sorun ve eminim sonra başka bir konu açıp Windows 11'e söveceksin.

Ayrıca ben her insanın durumu aynı demedim. Ama en azından ailesi asgari ücret ile çalışan bir insan bile yılda 1 USB alabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı